اخبار سیاسی

دعوای رهبران برزیل و فرانسه درباره آتش سوزی آمازون

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورو نیوز، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در صفحه توییتر خود به انگلیسی و فرانسوی نوشت: خانه مان به معنی واقعی کلمه دارد می سوزد. جنگل های بارانی آمازون، این ریه های زمین که به تنهایی 20 درصد اکسیژن ما را تأمین می کنند آتش...

27 شهریور 1398

گزارش-2، رژیم حقوقی دریای خزر: بیم و امیدهای کنوانسیون آگوست 2018

با وجود امضای کنوانسیون حقوقی دریای خزر این سوال هنوز وجود دارد که آیا دست یابی به یک توافق در شرایط فعلی به صلاح بود؟ و این که آیا این بهترین توافقی است که می توان از خزر به دست آورد؟

21 شهریور 1398

اشاره ظریف به اثرات تحریم های آمریکا بر بخش دارویی و بیماران سرطانی

وزیر خارجه ایران در صفحه توئیتر خود سندی خارجی از تاثیرات تروریسم مالی آمریکا بر بخش های دارویی و مخصوصا بیماران سرطانی ارائه کرد.

20 شهریور 1398

ظریف: افزایش حضور کشتی های خارجی در خلیج فارس امنیت آن را کاهش می دهد

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: آبراه خلیج فارس باریک است و افزایش حضور کشتی های خارجی در این منطقه، ایمنی و امنیت را کاهش خواهد داد.

18 شهریور 1398

از تخصیص اعتبار 21 میلیاردی به سراهای دانشجویی تا افزایش 15 درصدی شهریه دانشگاه ها

وزارت علوم هفته گذشته با اخباری حول تخصیص اعتبار 21 میلیاردی به سراهای دانشجویی و افزایش 15 درصدی شهریه دانشگاه ها گذشت.

10 شهریور 1398

معترضان گرجی خواهان گفت وگوی مستقیم با روسیه شدند

بخشی از اپوزیسیون گرجستان با برگزاری تجمع اعتراضی در باتومی خواهان گفت وگو با روسیه شد.

8 شهریور 1398

سینمای تجربی هرمزگان مهجور ماند

کاظم گلخنی- خبرنگار: در حوزه فیلم و فیلم سازی به ویژه فراوری فیلم های مستند و تجربی، فیلم سازان مستعدی از استان هرمزگان تاکنون در جشنواره های مهم داخلی و خارجی درخشیده اند.

7 شهریور 1398

گزارش خبرنگاران، اما و اگرهای پیوستن ازبکستان به اتحادیه مالی اوراسیا

محدود شدن دسترسی ازبکستان به بازارهای سنتی صادراتی اش، باعث شده تا این کشور نسبت به عضویت در اتحادیه مالی اوراسیا ابراز تمایل کند.

6 شهریور 1398

اعمال تحریم های بیشتری علیه کوبا از سوی آمریکا

وزارت امور خارجه آمریکا، طی بیانیه ای از اعمال تحریم های جدید علیه دولت کوبا و هدف گیری برنامه اعزام پزشک به خارج و صنعت گردشگری این کشور اطلاع داد.

5 شهریور 1398

گفت وگوی تلفنی پامپئو و وزیر خارجه جدید انگلیس درباره ایران

وزیر خارجه انگلیس و وزیر خارجه آمریکا روز پنج شنبه تلفنی درباره موضوع ایران گفت و گو کردند.

4 شهریور 1398

نخست وزیر آینده انگلیس درباره هواوی تصمیم می گیرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تلگراف، ترزا می نخست وزیر فعلی انگلیس تصمیم گیری درباره آینده همکاری با شرکت هواوی را به عهده جانشین خود گذاشته است.

2 شهریور 1398

آثاری از ایران در شهر ممنوعه

نمایشگاه دنیای لونگ چوان: سلادون لونگ چوان و جهانی شدن در کاخ جایی گونگ در کاخ موزه شهر پکن (شهر ممنوعه) علاوه بر نمایش هنر و صنعت ساخت سلادون ها در کشور چین، در واقع کوشش می نماید تا رابطه تمدن ها در گذشته دور را بیان کند، بخصوص رابطه دو تمدن بزرگ...

1 شهریور 1398

لابی های بن سلمان برای دیدار ترامپ با عمران خان

یک رسانه انگلیسی زبان پاکستان روز شنبه مدعی شد که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی با لابی گری با داماد دونالد ترامپ توانست رضایت کاخ سفید برای دعوت از عمران خان نخست وزیر پاکستان جهت سفر به آمریکا را کسب کند.

1 شهریور 1398

مرکل برای سومین بار در طول یک ماه لرزید ، لحظه این اتفاق جنجالی را ببینید

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان برای سومین در یک ماه هنگامی که در ملاقاتی در کنار نخست وزیر فنلاند ایستاده بود دچار لرزش بدن شد.

25 مرداد 1398

برداشت چوب از جنگل های ثبت جهانی ممنوع شد

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: با ثبت جهانی جنگل های هیرکانی طرح تنفس و ممنوعیت برداشت چوب از جنگل های شمال کشور برای همواره ماندگار و اهمیت آن دو چندان شده است.

25 مرداد 1398

سناتور روس: درخواست های ایران از لحاظ حقوقی کاملاً منطقی است

مقام بلندپایه پارلمانی روسیه با اشاره به منطقی بودن درخواست های مطرح شده از سوی ایران گفت: اکنون شاخص های فیزیکی مربوط به سطح غنی سازی اورانیوم مهم نیست، بلکه آمادگی سیاسی تهران برای بازگشت به اجرای کامل برجام است که اهمیت دارد.

24 مرداد 1398

آیا اینستاگرام می تواند به عنوان منبع اصلی اخبار نسل جوان بر انتخابات 2020 آمریکا اثر بگذارد؟

براساس گزارشی که به تازگی در وب سایت BusinessInsider منتشر شده است، شبکه اجتماعی اینستاگرام اصلی ترین منبع اخبار برای نسل جوان به حساب می آید. در عصر فعلی می توان گفت که تقریبا همه رده های سنی از شبکه های اجتماعی استفاده می نمایند. اما بیشترین میزان کاربران این...

23 مرداد 1398

دیدار مدیر موزه باستان شناسی آلیکانته با مدیر موزه ملی ایران

مدیر موزه باستان شناسی آلیکانته اسپانیا و مدیر موزه ملی ایران درباره همکاری های فرهنگی و موزه ای دو کشور با یکدیگر گفت و گو کردند.

22 مرداد 1398

امیر جعفری: من کارگرزاده هستم و هیچوقت از جایی رانت نگرفتم

انتشار ویدیویی از حرف های امیر جعفری که در آن گفته حق پسر وزراست که بنز سوار شوند، با واکنش های منفی در فضای مجازی روبه رو شد. او حالا در ویدیوی دیگری درباره آن صحبت ها شرح داده و آن را منقطع خوانده و عذرخواهی نموده است.

19 مرداد 1398

دانشجویان رشته های کشاورزی و منابع طبیعی در وزارت جهاد کشاورزی کارورزی می کنند

با امضای تفاهم نامه میان وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و جهاد کشاورزی، دانشجویان رشته های کشاورزی و منابع طبیعی دوره کارورزی خود را در وزارت جهاد کشاورزی و سایر دستگاه های اجرایی دولتی و غیردولتی مرتبط خواهند گذراند.

16 مرداد 1398
تعداد: (50)