ویتامین هایی که استرس را کم می نمایند

به گزارش وبلاگ سایه، سیستم عصبی مرکزی شما هورمون های استرس مانند آدرنالین و کورتیزول را زمانی که احساس اضطراب یا استرس می کنید ترشح می نماید. این هورمون ها واکنش جنگ و گریز را تحریک می نمایند تا بدن شما را آماده کند.

ویتامین هایی که استرس را کم می نمایند

برخی محققان ادعا می نمایند برخی از مکمل ها به مدیریت استرس یاری می نمایند. با این حال، شواهد حمایت از این مکمل ها محدود و تحقیقات بسیار بیشتر احتیاج است. قبل از مصرف هر گونه مکمل ویتامین و مواد معدنی با پزشک مشورت کنید.

سیستم عصبی مرکزی شما هورمون های استرس مانند آدرنالین و کورتیزول را زمانی که احساس اضطراب یا استرس می کنید ترشح می نماید. این هورمون ها واکنش جنگ و گریز را تحریک می نمایند تا بدن شما را آماده کند.

به عنوان مثال، ضربان قلب شما ممکن است تندتر گردد، فشار خون و سرعت تنفس شما افزایش یابد. قرار گرفتن در یک شرایط استرس مزمن می تواند باعث مسائل سلامتی گردد. علاوه بر احساس اضطراب، برخی از افراد ممکن است افسرده شوند، برای داشتن یک خواب خوب در شب کوشش نمایند یا مسائل گوارشی را تجربه نمایند.

بنابر اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، تحقیقات مرتبط با مواد مغذی خاص با مدیریت استرس، محدود است. مطالعات اخیر بر روی مواد مغذی مورد احتیاج مغز برای عملکرد طبیعی متمرکز شده است. این می تواند شامل مواد مغذی مانند آنتی اکسیدان ها یا ویتامین های گروه B باشد. در حالی که برخی از مطالعات به چگونگی یاری به مدیریت استرس با استفاده از مکمل ها پرداخته اند، نتایج قطعی نبوده است.

از آنجایی که این مواد مغذی در یک الگوی غذایی سالم مهم هستند، برترین راه برای دریافت آن ها به وسیله غذا هایی است که می خورید. به عنوان مثال میوه ها و سبزیجات حاوی آنتی اکسیدان ها به همراه سایر مواد مغذی هستند که ممکن است برای ارتقای سلامت با هم کار نمایند و بسیاری از غذا ها انواع ویتامین های B را به طور طبیعی فراهم می نمایند، از جمله این موارد غلات کامل، میوه ها، سبزیجات، محصولات لبنی، حبوبات و گوشت است.

برخی از مطالعات بعلاوه ارتباط بالقوه ای بین سطوح پایین ویتامین D و استرس را گزارش می دهند. این مطالعات ثابت نکرده اند که آیا سطوح استرس در پاسخ به دریافت ویتامین D افزایش یا کاهش می یابد. با این حال، بدن شما برای عملکرد طبیعی به آن احتیاج دارد. غذا های حاوی ویتامین D عبارتند از ماهی های چرب، تخم مرغ، لبنیات غنی شده و محصولات سویا و برخی از قارچ ها که در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار دارند. گفتنی است اصلی ترین منبع ویتامین D نور خورشید است.

برخی محققان ادعا می نمایند برخی از مکمل ها به مدیریت استرس یاری می نمایند. با این حال، شواهد حمایت از این مکمل ها محدود است و تحقیقات بسیار بیشتری مورد احتیاج است. قبل از مصرف هر گونه مکمل ویتامین و مواد معدنی با پزشک مشورت کنید.

وقتی صحبت از غذا و استرس به میان می آید، یکی از برترین کار هایی که می توانید برای بدن خود انجام دهید این است که یک سبک تغذیه متعادل و سالم را انتخاب کنید. شرکت در فعالیت بدنی منظم نیز برای مدیریت استرس مفید است. حداقل پنج دقیقه ورزش در روز می تواند مفید باشد. یک متخصص تغذیه می تواند به شما یاری کند تا یک برنامه غذایی سالم فردی ایجاد کنید که شامل ترجیحات غذایی و اهداف خاصی برای فعالیت بدنی باشد.

- فعالیت های آرامش بخش، مانند مدیتیشن، تمرینات تنفسی و...

- معاشرت با دوستان و عزیزان برای حمایت عاطفی در شرایط استرس زا

- محدود کردن مصرف زیاد کافئین

و در نهایت در پی درمان و راه چاره اساسی باشید. استرس می تواند شما را ناتوان کند. مشاوران و سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می توانند درمان هایی را برای یاری به مبارزه با استرس ارائه دهند.

منبع: فرادید

به "ویتامین هایی که استرس را کم می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویتامین هایی که استرس را کم می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید