خبرنگاران الزرفی: بهداشت و اقتصاد در اولویت دولت آینده عراق قرار گرفته است

به گزارش وبلاگ سایه، بغداد- خبرنگاران- عدنان الزرفی نخست وزیر مکلف و جدید عراق آدینه شب گفت که با توجه به مسائل کنونی بین المللی ناشی از بحران کرونا، موضوع بهداشت و اقتصاد در اولویت برنامه های دولت آینده قرار گرفته است.

خبرنگاران الزرفی: بهداشت و اقتصاد در اولویت دولت آینده عراق قرار گرفته است

به گزارش خبرگزاری الاخباریه، الزرفی در بیانیه ای اضافه کرد، کار خود را برای انتخاب وزیران کابینه جدید شروع نموده و در مدت یک ماهه قانونی دولت را به مجلس معرفی می نماید.

وی تاکید نمود، برای پشتیبانی از الحشد الشعبی و نیروهای پیشمرگه به عنوان بخشی از قوای مسلح کشور کوشش خواهد نمود به شکلی که امنیت را در عراق تقویت نمایند و به نابودی بقایای سازمان های تروریستی، کنترل مرزها و حفظ امنیت و حاکمیت کشور ادامه دهند.

نخست وزیر مکلف عراق اضافه کرد: با توجه به تحولات کنونی بین المللی، بهداشت و اقتصاد در اولویت قرار گرفته است و ثبات تنها با دستیابی به صلح مدنی و تحمیل اقتدار دولت قابل دستیابی است.

الزرفی اظهار امیدواری کرد که با همکاری همه نیروهای سیاسی و گروه های مردم بر مسائل و چالش ها غلبه کند و به اهداف مورد نظر برای ثبات و توسعه عراق نائل گردد.

وی توضیح داد، آماده شنیدن دیدگاه ها و خواسته های معترضان، فعالان و روشنفکران به ویژه کارشناسان مالی است.

نخست وزیر جدید عراق گفت که در آینده گفت وگوی مستقیمی را با طیف های تظاهرنمایندگان در میادین تحصن در بغداد و دیگر استان ها انجام خواهد داد.

الزرفی همچنین هدف قرار دادن منطقه امنیتی سبز در مرکز بغداد را تاسف بار خواند.

وی یاد آور شد، ملاقات دو روز پیش او با سفیران اعضای دائم شورای امنیت در بغداد به منظور دادن اطمینان خاطر به افکار عمومی بین المللی برای احترام به حضور نمایندگان کشورها در عراق و زمینه سازی حمایت از کار آنها در عراق و تامین خاطر سرمایه گذاران در این کشور انجام شد.

نخست وزیر مکلف عراق دلخوری خود از هدف قرار دادن منطقه امنیتی سبز پایتخت با موشک های کاتیوشا را پنهان نکرد و این پرسش را بیان نمود که اگر اینها سفارتخانه های خارجی را هدف قرار می دهند آیا کسی جرات می نماید احساس امنیت کند و یا اینکه (در عراق) بماند؟

عدنان الزرفی سه شنبه هفته گذشته با حکم برهم صالح رئیس جمهوری عراق مامور تشکیل دولت انتقالی شد.

طبق قانون، وی از زمان انتخاب 30 روز مهلت دارد وزیران کابینه خود را برای رای اعتماد به مجلس معرفی کند.

الزرفی نماینده کنونی مجلس از اعضای ائتلاف النصر به رهبری حیدر العبادی نخست وزیر پیشین عراق است.

انتخاب وی از سوی صالح بدون در نظر دریافت حق قانونی فراکسیون اکثریت شیعه مجلس در معرفی گزینه نخست وزیری به صحنه مجادله و مخالفت سیاسی شیعه در عراق تبدیل شده است.

مخالفت های سخت جناح های عمده شیعه از جمله ائتلاف های الفتح (هادی العامری) و دولت قانون (نوری المالکی) با الزرفی تشکیل دولت وی و دریافت رای اعتماد مجلس را در هاله ای از ابهام قرار داده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران الزرفی: بهداشت و اقتصاد در اولویت دولت آینده عراق قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران الزرفی: بهداشت و اقتصاد در اولویت دولت آینده عراق قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید