اولین اظهارات عبدالمهدی پس از استعفا

به گزارش وبلاگ سایه، ایسنا نوشت: نخست وزیر مستعفی عراق در دیدار با سفرای کشورهای اروپایی بار دیگر بر خواسته خود مبنی بر تشکیل دولت جدیدی با اختیارات کامل تاکید کرد.

اولین اظهارات عبدالمهدی پس از استعفا

به گزارش روزنامه رأی الیوم، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق در دیدار با سفرای اتحادیه اروپا در بغداد گفت: ما به روابط شراکت و همکاری با اتحادیه اروپا افتخار می کنیم. عراق به اصول حقوق بشر از جمله حمایت از حق تظاهرات مسالمت آمیز و حق زندگی و کار و تحصیل پایبند است.

عبدالمهدی تأکید کرد: دولت در گزارش خود اشتباهاتی را که در جریان تظاهرات رخ داده و استفاده مفرط از زور علیه تظاهرکنندگان را ذکر کرد و تحقیقات و تدابیر قضایی درباره این موضوع درحال انجام است. دولت تصمیم قاطعی را درباره منحصر کردن سلاح به دست دولت اتخاذ کرد.

عبدالمهدی گفت: آنچه مایه تأسف ماست اقدامات خرابکارانه و به آتش کشیدن نهادهای دولتی و مراکز پلیس، مکان های مذهبی و کنسولگری ها و منازل شهروندان است. وظیفه نیروهای امنیتی این است که جان شهروندان و امنیت و ثبات در سرتاسر کشور را حفظ کنند.

وی تأکید کرد: عراق نقش بزرگی در مبارزه با تروریسم داشت و مردم بهای جنگ علیه داعش را در اوضاع اقتصادی، اجتماعی و امنیتی خود می پردازند.

عبدالمهدی گفت: بار دیگر از مجلس و گروه های سیاسی می خواهم دولت جدیدی با اختیارات کامل تشکیل دهند. من تمایلی ندارم که مدت فعالیت دولت موقت طولانی شود.

سفرای اتحادیه اروپا نیز تأکید کردند که از عراق به عنوان یک کشور دموکراتیک که الگوی مهمی در خاورمیانه است حمایت می کنند و این اتحادیه عراق را شریک خود می داند.

آن ها از حمله خرابکاران و اغتشاش طلبان به تظاهرکنندگان عراقی ابراز نگرانی و بر اهمیت حفاظت از معترضان و نیروهای امنیتی تأکید کردند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "اولین اظهارات عبدالمهدی پس از استعفا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین اظهارات عبدالمهدی پس از استعفا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید