25 درصد ایرانی ها کبد چرب دارند

به گزارش وبلاگ سایه، دبیر سی امین کنگره جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران گفت: در حدود 25 درصد از جمعیت کشور گرفتار عارضه کبد چرب هستند.

25 درصد ایرانی ها کبد چرب دارند

به گزارش خبرنگار مهر، کمال اسحاق حسینی صبح سه شنبه در حاشیه برگزاری سی امین کنگره جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران که در مرکز همایش های رازی برگزار گشت، از کبد چرب به عنوان یک معضل رو به افزایش در جامعه نام برد و اضافه نمود: کبد چرب به عنوان شایع ترین عامل بیماری های مزمن کبدی و نیز سیروز در کشورهای پیشرفته مطرح است.

وی با اشاره به تغییر سبک زندگی و همچنین مصرف غذاهای آماده به عنوان یکی از علل افزایش چاقی در جوامع صنعتی تاکید کرد: متأسفانه در حدود 60 درصد افراد جامعه ما نیز دچار افزایش وزن هستند که این وضعیت امروزه علاوه بر شهرها در سطح روستاها نیز مشاهده می شود.

اسحاق حسینی عدم تحرک فیزیکی، گرایش به زندگی ماشینی و … را به عنوان مهمترین معضل بروز و شیوع کبد چرب نام برد.

این متخصص بیماری های داخلی کمبود ریزمغذی ها در برنامه غذایی افراد جامعه را یکی از علل افزایش کبد چرب دانست و گفت: خوشبختانه درصد کمی از افرادی که گرفتار کبد چرب هستند به سمت سیروز کشیده می شوند که البته در این موارد با تغییر روش تغذیه و فعالیت ورزشی می توان از سیروز ناشی از کبد چرب جلوگیری کرد.

دبیر علمی کنگره تاکید کرد: چنانچه نسبت به افزایش عارضه کبد چرب بی توجه باشیم در آینده شاهد شیوع سیروز ناشی از کبد چرب در جامعه خواهیم بود که این مساله در نهایت منجر به پیوند کبد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مصرف کمتر چربی، مصرف گوشت سفید، ورزش، تغذیه مناسب و کنترل چربی خون و همچنین استفاده از ویتامین E و داروهای مناسب می تواند به درمان این بیماری کمک کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "25 درصد ایرانی ها کبد چرب دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "25 درصد ایرانی ها کبد چرب دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید