14 خلاقیت با شانه تخم مرغ، برای بچه ها!

به گزارش وبلاگ سایه، همه ما متوجه این نکته شده اید که بچه ها به کاردستی های ساده چه علاقه عجیبی دارند! این 14 کاردستی همه ساده هستند و بچه ها به زودی درست کردن آنها را یاد می گیرند.

به جای دور انداختن کارتن تخم مرغ، همه آنها را نگه دارید و آنها را از طریق ای برای بازی بچه ها تبدیل کنید. البته برای درست کردن این خلاقیت ها به چند وسیله دیگر هم احتیاج دارید، اما نگران نباشید همه آنها وسایل ساده ای هستند.

14 خلاقیت با شانه تخم مرغ، برای بچه ها!

یکی دیگر از خوبی های این کاردستی ها مقرون به صرفه بودن آنها است. با کمترین هزینه می توایند همه این 14 کاردستی را درست کنید!

از همه این ایده ها می توانید برای درست کردن پروژه کاردستی مدرسه یا مهد کودک بچه ها بهره ببرید.

این کار را با بچه ها انجام دهید و یک روز خوب و سرگرم کننده از آن بسازید!

1- جوجه

مطمئنا خودتان متوجه نحوه ساخت این جوجه های بامزه شده اید. برای ساخت این جوجه ها به دو جای تخم مرغ احتیاج دارید. این دو جای تخم مرغ را روی هم بچسبانید و رنگ کنید. حالا با استفاده از مقوایی برای دهان و یک دانه پر رنگی، جوجه ها را کامل کنید!

2- گل

برای درست کردن این گل ها هم به چیزی بیشتر از کارتن تخم مرغ و یک نوار به عنوان ساقه، احتیاج ندارید. رنگ های شاد را از قلم نیاندازید.

3- کفش دوزک

همان طور که گفتیم برای درست کردن این ایده به کارتن تخم مرغ و چند وسیله ساده دیگر احتیاج دارید. یکی از جا تخم مرغی ها را ببرید، آن را با رنگ قرمز رنگ کنید و نقاطی سیاه روی آن بکشید. حالا با استفاده از یک تکه نمد دایره شکل کوچک، و دو عدد چشم عروسک این کفش دوزک زیبا را بسازید.

4- دایناسور

برای درست کردن تاج دایناسور می توانید از مواد متفاوتی بهره ببرید. مثلا کاغذ رنگی، مقوا و … .

5- زنبور عسل

این یکی خیلی بامزه است! برای درست کردن زنبور عسل دو جا تخم مرغی را ببرید و در کنار هم بچسبانید. آنها را با رنگ زرد رنگ کنید وسپس با رنگ سیاه نوارهایی روی آنها بیاندازید. خب کار ساخت بدنه تمام شد. حالا چشم ها را بچسبانید. برای درست کردن شاخک ها و دست و پا از مغازه های فروش وسایل کاردستی، هر چیزی که به کارتان می آید را تهیه کنید. بال ها را هم از قلم نیاندازید. برای درست کردن بال ها می توانید از مقوا هم بهره ببرید.

6- حلزون کارتن تخم مرغی!

برای درست کردن این ایده هم از کارتن تخم مرغ و چشم عروسک استفاده شده است. پیشنهاد می کنم در هنگام درست کردن این حلزون ها چند تا از آنها درست کنید تا در کنار هم یک دسته حلزون تشکیل دهند، بامزه تر است!

7- اقیانوسی در کارتن تخم مرغ

زیبا است نه؟ برای درست کردن این خلاقیت به کارتن های تخم مرغ کوچک احتیاج دارید. آنها را تهیه کنید و رنگ بزنید. با استفاده از مقوا یا ورقه های فومی مرجان، ماهی یا هر موجود دریایی دیگری که به فکر تان می رسد را بسازید. این موجودات را درون اقیانوس تان بچسبانید، چیزهای دیگری که احتیاج دارید شامل سنگ، صدف و تعدادی نگین است. آنها را به دیواره های کارتن تخم مرغ بچسبانید و یا تنها در درون آن قرار دهید.

8- درخت تخم مرغی

چند جای تخم مرغ را به صورت تاج یک درخت روی کاغذ رنگی یا کاغذ معمولی کنار هم بچسبانید. تنه را با استفاده از آبرنگ نقاشی کنید. می توانید با استفاده از مقوا یا ورقه های فومی قرمز چند میوه سیب یا گیلاس هم برای درخت تان درست کنید.

9- کشتی بسازید!

برای ساخت این کشتی هم به کارتن های کوچک تخم مرغ احتیاج دارید. کارتن را رنگ کنید (من در اینجا از رنگ آبی استفاده کردم اما قهوه ای هم بد نمی گردد!). یک عدد نی را طوری ببرید که یکی از تکه ها بزرگ تر از دیگری باشد. حالا نی ها را درون جعبه تخم مرغ، مانند عکس، فرو کنید و با چسب بچسبانید. دو کاغذ رنگی را از درون نی ها رد کنید تا کشتی تان بادبان هم داشته باشد.

10- خرچنگ کارتنی

ساخت این خرچنگ هم تا حدودی شبیه به بقیه حیوانات است، تنها باید حواستان باشد که چنگک ها را از قلم نیاندازید.

11- بستنی کارتنی

برای درست کردن این بستنی ها از گوشه های کارتن تخم مرغ بهره ببرید. کارتن تخم مرغ را به رنگ قهوه ای یا خردلی رنگ بزنید و بقیه کار را با پنبه های رنگ شده انجام دهید. یادتان بماند که هر چه رنگ ها شاد تر باشند، نتیجه کار بهتر خواهد بود.

12- لاک پشت

یک خانواده لاک پشت بسازید! برای رنگ کردن لاک هر کدام از اعضای خانواده، از رنگ سبز با طیف های مختلف بهره ببرید. پاها و دست ها را هم از قلم نیاندازید.

13- هلی کوپتر شانه تخم مرغی!

برای ساخت این هلی کوپتر زیبا به شانه تخم مرغ، مقوای سفید، کاغذ رنگی آبی و ماژیک احتیاج دارید. بقیه کار را خودتان بلدید! بال ها را از قلم نیاندازید.

14- اژدهای تخم مرغی!

اگر کودک تان به حیوانات هیجان انگی و خطرناک تر علاقه دار، برایش یک اژدها بسازید! برای درست کردن بدن اژدها به کارتن تخم مرغ رنگ شده و چشم عروسک، و برای درست کردن آتش آن به کاغذ رنگی احتیاج دارید! آتش را از قلم نیاندازید!

منبع: فوت و فن / thespruce.com

به "14 خلاقیت با شانه تخم مرغ، برای بچه ها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "14 خلاقیت با شانه تخم مرغ، برای بچه ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید