وسایلی که بهتر است دست دومش را بخرید

به گزارش وبلاگ سایه، شکی نیست که این روزها مصرف کننده ها پول کمتری برای خرید کردن دارند، اما راه های زیادی هم برای مدیریت هزینه ها و خریدهای مالی هست. برای بعضی از محصولات، تنها با پرداختن نصف قیمت تمام شده، می توانید همان کیفیت را در یک محصول دست دوم بیابید. بعضی از آن وسایل به توضیح زیر است:

وسایلی که بهتر است دست دومش را بخرید

ماشین و دوچرخه

مشخصاً منظورمان ماشین کهنه یا دوچرخه زنگ زده قدیمی نیست. ماشینی که حتی چند هفته استفاده شده باشد، تفاوت قیمت زیادی با همتای صفرکیلومتر خودش دارد. علاوه بر آن احتمالاً هزینه بیمه کمتری روی دستتان می گذارد.

کتاب

اکثر خرده فروش های کتاب، قفسه ای از کتاب های دست دوم را موجود دارند، همه چیز از رمان ها تا کتاب آشپزی، که با هزینه خیلی کم قابل تهیه است. بعضی سایت های مخصوص کتاب هم به صورت آنلاین کتاب های دست دوم را به فروش می رسانند. همچنین در سایت وبلاگ سایه هم تعداد زیادی ازاین دست کتاب ها موجود است.

وسائل تزیینی و صنایع دستی

هیچ ریسکی در خریدن قاب عکس، گیاهان، گلدان، آثار هنری دست دوم و غیره وجود ندارد. اغلب این وسایل را برای فروش در سایت وبلاگ سایه می گذارند برای اینکه می خواهند تنوعی به فضای زندگی خود را ببخشند.

مبلمان

استیل یا اسپرت فرقی نمی کند! باوجود این که مبلمان منزل خیلی گران تمام می گردد، از اقدام به خرید مبل دست دوم نترسید. استیل یا اسپرت فرقی نمی کند. درصورتی که بدنه، فنرها و سطح مبل مسئله ای نداشته باشد روکش های مبل را درصورتی که موردپسندتان نیست می توانید عوض کنید. نباید فراموش کنید خیلی ها نه به دلیل مستعمل شدن مبل، که به دلیل تغییر دکوراسیون، اثاث کشی یا مهاجرت اقدام به فروش آن می نمایند.

وسایل حیوانات خانگی

همه وسایل حیوانات کوچک، تنگ های ماهی، اسباب بازی ها و غیره را می توانید دست دوم بخرید. فقط استریل کردن و جوشاندن آن ها قبل از استفاده را از یاد نبرید.

لوازم خانگی

قهوه ساز، پلوپز، ماکروویو و مثل این ها را به راحتی می توان موقع خرید تست کرد و بعد از اطمینان از این که هنوز سالم هستند خریداری کرد. در مورد وسایل اصلی آشپزخانه مثل یخچال و ماشین ظرف شویی و لباسشویی این اقلام اگر نو خریداری شوند، از گارانتی برخوردار خواهند بود.

وسایل سیسمونی و سرگرمی کودک

وسایل حمل نوزاد مثل کالسکه و کریر و… را می توان دست دوم تهیه کرد و دستی به سر و رویش کشید. در مورد وسایل سرگرمی مثل کنسول های بازی هم می توانید با خرید دست دوم معامله خوبی انجام دهید.

لوازم ورزشی

تردمیل، دمبل، دوچرخه ثابت برای کاهش وزن، توپ و غیره را هم می توان دست دوم خرید و در هزینه های ورزشی صرفه جویی کرد. پیش از خرید وسایل ورزشی برقی، قطعات و سیم ها را به خوبی آنالیز کنید. اگر خرید شما با اهداف ورزشی تان سازگار باشد خرید موفقی داشته اید.

جواهرات

بر هیچ کس پوشیده نیست که خرید جواهرات دست دوم به این خاطر که اجرت ساخت حذف می گردد بسیار بصرفه تر از طلای نو و اجرت دار است.

قبل از تهیه وسایل دست دوم باید پرسش های اساسی را از فروشنده پرسید و تحقیق کافی کرد؛ درصورتی که نسبت به معامله شک دارید، حتما و حتما شک خود را رفع کنید و اگر نسبت به خرید ترغیب و توجیه شدید، محصول را تهیه کنید.

منبع: دیوار

به "وسایلی که بهتر است دست دومش را بخرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وسایلی که بهتر است دست دومش را بخرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید