وزیر ارتباطات: مسائل مردم و کسب و کارهای مجازی را در این روزها کاملا درک می کنم

به گزارش وبلاگ سایه، ایسنا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع صاحبان و مدیران تعدادی از کسب و کارهای فضای مجازی و بعضی از مسئولان اصناف حوزه فناوری اطلاعات گفت: تمام کوشش ما در وزارت ارتباطات این است که بتوانیم حال این بخش را بهتر کنیم و برای این منظور به یاری و همراهی تمام فعالان این بخش نیازمندیم و از هر پیشنهادی برای بهبود شرایط موجود استقبال می کنیم.

وزیر ارتباطات: مسائل مردم و کسب و کارهای مجازی را در این روزها کاملا درک می کنم

به گزارش ایسنا، عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در نشستی با بعضی از صاحبان و مدیران کسب و کارهای فضای مجازی و بعضی از مسئولان اصناف حوزه فناوری اطلاعات با اشاره به اقداماتی که در یک سال گذشته و در این ایام برای پایداری ارتباطات و ارائه سرویس های باکیفیت به مردم انجام شد، اظهار کرد: در شرایط امروز جامعه ما به هیچ عنوان بی تفاوت نبودیم و اقدامات خوبی در این حوزه اجرا شده است.

وی به نگاه ایجابی و راهبردی وزارت ارتباطات و دولت سیزدهم به فناوری اطلاعات اشاره نمود و اضافه کرد: تشکیل کارگروه اقتصاد دیجیتال در دولت، شروع پروژه ملی فیبرنوری منازل و کسب و کارها و هدف گذاری پوشش 80 درصدی کشور در سه سال آینده و معین حمایت ها و برنامه های حوزه ICT در برنامه هفتم توسعه کشور، بعضی از این برنامه هاست که نشان از نگاه دولت به این حوزه دارد.

زارع پور با اشاره به اینکه پلتفرم ها و صاحبان کسب و کارها سرمایه های کشور هستند، تاکید نمود: پلتفرم ها و کسب و کارهایی در کشور فعالیت می نمایند که بخشهای مختلف هم باید بدانند آنان در خلق ثروت، رفاه، آسایش و اشتغال برای مردم تاثیرگذار هستند و باید نگاه به آنان تغییر کند.

وی اضافه کرد: در دو ماه گذشته سعی کردیم که این شرایط را مدیریت کنیم و محدودیت های اینترنت را به حداقل ممکن برسانیم؛ به طوری که تمام سرویس های مربوط به داخل کشور بدون هیچ مسئله ای مشغول کار بودند.

وزیر ارتباطات، حمایت از پلتفرم های داخلی برای ارائه سرویس بهتر به مردم را یکی دیگر از اقدامات اجرا شده در این ایام ابراز کرد و گفت: از این فرصت برای توسعه و حمایت از پلتفرم های داخلی برای ارائه سرویس بهتر به مردم حمایت کردیم تا در صورت برگشت پلتفرم های خارجی نیز مردم در انتخاب پلتفرم های خارجی در رقابت با داخلی ها، به استفاده از داخلی ها تمایل داشته باشند.

زارع پور در پاسخ به نقدها فعالان کسب و کارهای بخش خصوصی نسبت به شرایط موجود حوزه ICT توضیح داد: من مسائل و مسائل مردم و کسب و کارها را در این شرایط کاملا درک می کنم و برای حل این مسائل کوشش کردیم بقیه مجموعه های تصمیم گیر را نیز همراه کنیم.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی به آیین نامه تصویب شده برای حمایت از کسب و کارهای مجازی اشاره نمود و گفت: در این آیین نامه برای نخستین بار دارایی های نامشهود کسب و کارها می تواند به عنوان وثیقه مورد قبول بانک ها قرار گیرد و معافیت های مالیاتی مناسبی برای کسب و کارها مجازی در نظر گرفته شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آیین نامه حمایت از کسب وکارهای فضای مجازی را فرصت مناسبی برای فعالان این حوزه عنوان نمود و از آنها خواست از ظرفیت این آیین نامه استفاده نمایند.

زارع پور توضیح داد: مشکل کمبود نیروی انسانی متخصص و مهاجرت نیروی های موجود از مسائل جدی این بخش است که باید با همراهی و همکاری فعالان این بخش برای آن راه حلی پیدا کنیم.

وی اضافه کرد: تمام کوشش ما در وزارت ارتباطات این است که بتوانیم حال بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور را بهتر کنیم و برای این منظور به یاری و همراهی تمام فعالان این بخش نیازمندیم و از هر پیشنهادی برای بهبود شرایط موجود استقبال می کنیم.

منبع: انتخاب

به "وزیر ارتباطات: مسائل مردم و کسب و کارهای مجازی را در این روزها کاملا درک می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارتباطات: مسائل مردم و کسب و کارهای مجازی را در این روزها کاملا درک می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید