مهمانخانه های سنتی ژاپنی

به گزارش وبلاگ سایه، مهمانخانه های سنتی ژاپنی یا ریوکان ها، نوعی اقامتگاه منحصربه فرد هستند که فرصتی عالی برای تجربه فرهنگ و سنت های ژاپنی را فراهم می نمایند. ریوکان ها معمولاً در منطقه ها روستایی یا نزدیک به چشمه های آب گرم واقع شده اند و دارای ویژگی های مشخصی مانند اتاق های کف تاتامی، درهای کشویی و حمام های سنتی ژاپنی هستند. در ادامه بیشتر با این مکان ها آشنا می شوید.

مهمانخانه های سنتی ژاپنی

آنچه در این مطلب می خوانید

 • آنالیز تاریخچه ریوکان ها
 • معرفی برترین اقامتگاه های سنتی ژاپن
 • کوزانتی اوبویا
 • کونانسو
  • تنسوی ساریو
  • آراشیاما بنکی
  • مومیجیا انکس
  • یوشیماتسو
  • ادو ساکورا
 • تجربه شخصی یکی از کاربران از اقامت در ریوکان ژاپن
 • مهمانخانه های سنتی ژاپن، فرصتی برای آشنایی با فرهنگ ژاپن
 • مهمانخانه های سنتی ژاپن، فرصتی برای آشنایی با فرهنگ ژاپن
 • آمار شگفت انگیز ریوکان های ژاپن
 • سخن پایانی
 • سوالات متداول

آنالیز تاریخچه ریوکان ها

ریشه های ریوکان ها به قرن ها پیش باز می گردد، زمانی که مردم ژاپن در خانه های سنتی به نام مینکا زندگی می کردند. مینکا ها معمولاً دارای اتاق های کف تاتامی، درهای کشویی و حمام های سنتی بودند و ریوکان ها براساس این طرح ها ساخته شدند.

در طول قرن ها، مهمانخانه های ژاپن به مکانی برای اقامت مسافران و گردشگران تبدیل شدند. در دوران مدرن، ریوکان ها به محبوبیت بیشتری دست یافتند و امروزه یکی از محبوب ترین انواع اقامتگاه در تور ژاپن به شمار می آیند.

در جدول زیر می توانید اطلاعات بیشتری در خصوص مهمانخانه های سنتی ژاپن کسب کنید.

ویژگی

توضیحات

نام

ریوکان (Ryokan)

نوع

اقامتگاه سنتی ژاپنی

موقعیت مکانی

معمولاً در منطقه ها کوهستانی یا در نزدیکی چشمه های آب گرم

ویژگی های ظاهری

ساختمان های چوبی با دیوارهای کاغذی، کف پوش های تاتامی، درب های کشویی و باغ های ژاپنی

ویژگی های داخلی

اتاق های یک نفره یا دوتایی با تشک های فوتون، حمام های سنتی ژاپنی (اُنسن) و رستوران های سنتی ژاپنی

خدمات

ارائه صبحانه و شام، خدمات ماساژ و خدمات دیگر به صورت اختیاری

معرفی برترین اقامتگاه های سنتی ژاپن

انتخاب برترین ریوکان برای شما به عوامل مختلفی بستگی دارد، ازجمله بودجه، موقعیت مکانی و نوع تجربه ای که در پی آن هستید. اگر در پی یک تجربه سنتی ژاپنی هستید، یک ریوکان کوچک با اتاق های تاتامی و حمام های انسن انتخاب خوبی است. به طور کلی برترین مهمانخانه های سنتی ژاپن عبارت اند از:

کوزانتی اوبویا

این ریوکان در کاواگوچیکو، در نزدیکی کوه فوجی، واقع شده است. کوزانتی اوبویا به علت حمام های انسن خود که منظره خیره نماینده ای از دریاچه کاواگوچی و کوه فوجی را ارائه می دهند، شناخته شده است.

کوزانتی اوبویا دارای 12 اتاق است که هر کدام دارای حمام انسن خصوصی هستند. حمام های انسن این ریوکان از آب گرم طبیعی چشمه های آب گرم کاواگوچیکو تامین می شوند. این آب گرم دارای خواص درمانی بسیاری است و می تواند به بهبود سلامتی یاری کند.

علاوه بر حمام های انسن، کوزانتی اوبویا دارای یک رستوران سنتی ژاپنی نیز هست که در آن غذاهای محلی تازه را با استفاده از مواد اولیه ارگانیک تهیه می نمایند. کوزانتی اوبویا یک مکان عالی برای تجربه فرهنگ و سنت ژاپن است. این ریوکان فضایی آرامش بخش را ارائه می دهد که می تواند به شما یاری کند تا استراحت کنید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

کونانسو

کونانسو یک ریوکان سنتی ژاپنی است که در شهر کیوتو، ژاپن واقع شده است. این ryokan یکی از قدیمی ترین و معتبرترین مهمانخانه های سنتی ژاپن است و قدمت آن به قرن 17 باز می گردد. کونانسو به علت فضای سنتی ژاپنی خود شناخته شده است. ساختمان های آن از چوب ساخته شده و دارای باغ زیبا و فضای داخلی مجلل است.

مهمان ها در اتاق های سنتی ژاپنی با تشک های فوم فوم تاتامی اقامت می نمایند. کونانسو به علت غذاهای سنتی ژاپنی خود نیز شناخته شده است. غذاها با مواد اولیه تازه و با دقت تهیه می شوند. مهمان ها می توانند در وعده های غذایی سنتی ژاپنی مانند سوپ میسو، سوشی و رامن شرکت نمایند.

تنسوی ساریو

تنسوی ساریو یک ریوکان 5 ستاره در شهر هاکونه، ژاپن است. این ریوکان در سال 2014 افتتاح شد و به سرعت به یکی از محبوب ترین ریوکان های ژاپن تبدیل شد. تنسوی ساریو ترکیبی از یک ریوکان سنتی ژاپنی و یک هتل مدرن است. این مهمان خانه دارای 70 اتاق و سوئیت است که همگی دارای فضایی مجلل و امکانات مدرن هستند.

این اقامتگاه به علت فضای آرامش بخش و خدمات عالی خود شناخته شده است. این ریوکان دارای یک باغ زیبا، یک حمام سنتی ژاپنی (onsen) و یک رستوران با غذاهای سنتی ژاپنی است.

آراشیاما بنکی

آراشیاما بنکی یک ریوکان 5 ستاره در شهر کیوتو، ژاپن است. این ریوکان در منطقه آراشیاما قرار گرفته است و به خاطر معروف ترین جنگل بامبو ژاپن معروفیت دارد. این مکان یک اقامتگاه سنتی ژاپنی بوده که دارای 25 اتاق و سوئیت است.

همه اتاق ها رو به جنگل هستند و دارای فضایی آرامش بخش و دلپذیر هستند. بعضی از اتاق ها دارای حمام خصوصی نیز هستند. بعلاوه این اقامتگاه به ارائه خدمات سنتی ژاپنی مانند حمام های سنتی ژاپنی (سنن)، چای مراسمی و یوکاتا (لباس سنتی ژاپنی) معروف است.

مومیجیا انکس

مومیجیا انکس یک ریوکان 4 ستاره در شهر کیوتو، ژاپن است. این ریوکان در منطقه مومیجیا قرار گرفته است و به خاطر درختان نارنج آن معروفیت دارد. این مکان یک اقامتگاه سنتی ژاپنی بوده که دارای 30 اتاق و سوئیت است. همه اتاق ها رو به درختان نارنج هستند و از فضایی آرامش بخش و دلپذیر برخوردار است. بعضی از اتاق ها دارای حمام خصوصی نیز هستند.

بیشتر بخوانید

هتل های کپسولی ژاپن را بشناسید

یوشیماتسو

این مهمانخانه قدمتی بیش از 400 سال دارد و یکی از قدیمی ترین ریوکان های ژاپن محسوب می گردد. یوشیماتسو در منطقه ای آرام و خوش آب وهوا واقع شده است و مناظری زیبا از کوه های اطراف را به نمایش می گذارد.

این اقامتگاه دارای 25 اتاق است که هر کدام از آنها با سبک سنتی ژاپنی تزئین شده اند. اتاق ها دارای کف چوبی، دروازه های سنتی و وان های آب گرم خصوصی هستند. یوشیماتسو بعلاوه دارای یک رستوران سنتی ژاپنی است که غذاهای محلی را باکیفیت عالی سرو می نماید.

ادو ساکورا

ادوساکورا یک مهمانخانه سنتی ژاپنی است که در شهر کیوتو، مرکز سابق ژاپن، واقع شده است. این مهمانخانه در سال 1920 ساخته شد و دارای 10 اتاق سنتی ژاپنی است. اتاق های ادو ساکورا دارای کف تاتامی، درهای کشویی و تشک های فوتون هستند.

مهمانان می توانند در این اتاق ها به سبک سنتی ژاپنی بخوابند و تجربه ای منحصر به فرد داشته باشند. ادو ساکورا دارای حمام های آب گرم سنتی ژاپنی (onsen) نیز هست که مهمانان می توانند از آن استفاده نمایند. این حمام ها از آب گرم معدنی طبیعی پر شده اند و می توانند به بهبود سلامت جسمی و روحی یاری نمایند.

تجربه شخصی یکی از کاربران از اقامت در ریوکان ژاپن

در سفری که به ژاپن داشتم، فرصتی دست داد تا یک شب را در یکی از مهمانخانه های سنتی ژاپن اقامت کنم. این تجربه برای من بسیار متفاوت و خاص بود و توانستم به خوبی با فرهنگ و آداب و رسوم ژاپنی آشنا شوم.

وقتی وارد ریوکان شدم، با فضایی آرامش بخش و سنتی روبرو شدم. ساختمان ریوکان از چوب ساخته شده بود و دیوارها و درها با کاغذهای نازک و مات پوشیده شده بودند. کف اتاق ها با حصیرهای تاتامی پوشیده شده بود و در گوشه ای از اتاق، یک بخاری چوبی قرار داشت.

در ریوکان، هر اتاق دارای یک حمام خصوصی است. من بعد از کمی استراحت، تصمیم گرفتم که از حمام استفاده کنم. حمام ریوکان با آب گرم چشمه های طبیعی پر شده بود. آب گرم چشمه های ژاپن دارای خواص درمانی است و می تواند به کاهش استرس و خستگی یاری کند. این تجربه برای من بسیار ارزشمند بود و توانستم به خوبی با فرهنگ و آداب و رسوم ژاپنی آشنا شوم.

بیشتر بخوانید

برترین هتل های ژاپن

مهمانخانه های سنتی ژاپن، فرصتی برای آشنایی با فرهنگ ژاپن

مهمانخانه های سنتی ژاپن، فرصتی برای آشنایی با فرهنگ ژاپن

مهمانخانه های سنتی ژاپن یکی از محبوب ترین گزینه های اقامتی برای گردشگرانی است که به ژاپن سفر می نمایند. این مهمانخانه ها، فرصتی منحصربه فرد برای آشنایی با فرهنگ و آداب ورسوم ژاپنی را فراهم می نمایند.

به گفته کارشناسان، ریوکان ها، ریشه در سنت های دیرینه ژاپنی دارند. این مهمانخانه ها، معمولاً در ساختمان های سنتی ژاپنی ساخته می شوند و دارای ویژگی هایی مانند اتاق های کف تاتامی، درهای کشویی و تشک های فوتون هستند.

اقامت در یک ریوکان، تجربه ای کاملاً متفاوت از اقامت در یک هتل مدرن است. در یک ریوکان، مهمانان با آداب ورسوم سنتی ژاپنی آشنا می شوند و می توانند از غذاهای خوشمزه ژاپنی در یک فضای آرام و سنتی لذت ببرند.

طبق تحقیقات اجرا شده، اقامت در یک ریوکان، می تواند به کاهش استرس و بهبود سلامت روان یاری کند. به همین علت، بسیاری از گردشگران، اقامت در یک ریوکان را به عنوان یک تجربه درمانی و آرامش بخش نیز می دانند.

آمار شگفت انگیز ریوکان های ژاپن

ریوکان ها در ژاپن بسیار محبوب هستند و بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ و میراث این کشور محسوب می شوند. بعضی از آمار در خصوص این مکان شامل موارد زیر است:

 • تعداد ریوکان های موجود در ژاپن: حدود 50000.
 • تعداد گردشگرانی که هر سال در ریوکان های ژاپن اقامت می نمایند: حدود 20 میلیون.
 • میانگین هزینه اقامت در یک ریوکان: 100 تا 200 دلار در شب.
 • اندازه رضایت گردشگران از اقامت در ریوکان های ژاپن: 90 درصد.

سخن پایانی

مهمانخانه های سنتی ژاپن یکی از جاذبه های گردشگری محبوب این کشور هستند. این ریوکان ها فرصتی را برای مهمانان فراهم می نمایند تا با فرهنگ و سنت های ژاپن آشنا شوند و تجربه ای آرامش بخش و فراموش نشدنی داشته باشند.

ریوکان ها معمولاً در منطقه ها روستایی یا تاریخی ژاپن واقع شده اند و فضایی آرام و دنج را برای استراحت و آرامش مهمانان فراهم می نمایند.

اگر قصد سفر به ژاپن را دارید، اقامت در یک ریوکان را به شما توصیه می کنیم. این تجربه قطعاً ارزش امتحان کردن را دارد.

سوالات متداول

مهمانخانه های سنتی ژاپن در کجا یافت می شوند؟

ریوکان ها در سراسر ژاپن یافت می شوند، اما بیشتر در منطقه ها روستایی و کوهستانی قرار دارند.

چه نوع اتاق هایی در ریوکان ها وجود دارد؟

اتاق های ریوکان ها معمولاً به دو نوع تقسیم می شوند: اتاق های سنتی و اتاق های مدرن. اتاق های سنتی دارای کف تاتامی، درهای کشویی و تشک های فوتون هستند.

چه نوع غذاهایی در ریوکان سرو می گردد؟

صبحانه شامل غذاهای سنتی ژاپنی مانند سوپ میسو، برنج و تخم مرغ است. شام معمولاً شامل غذاهای متنوع تری مانند ماهی، گوشت و سبزیجات است.

برای مشاهده قیمت و خرید تور ژاپن از وبلاگ سایه کلیک کنید.

خرید تور ژاپنمنبع: ستاره ونک

به "مهمانخانه های سنتی ژاپنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمانخانه های سنتی ژاپنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید