مقام آمریکایی: مذاکره آمریکا با ایران باید بر اساس شروط واشنگتن باشد

به گزارش وبلاگ سایه، یک مقام آمریکایی گفت که مذاکره این کشور با ایران باید بر اساس شروط واشنگتن باشد.

مقام آمریکایی: مذاکره آمریکا با ایران باید بر اساس شروط واشنگتن باشد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سایه، ویکتوریا کوتز از مقامات کاخ سفید گفت که پیشنهاد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای دیدار با مقامات ایران صادقانه است.

وی در ادامه مدعی شد: (البته) این مذاکرات باید بر اساس آغاز آمریکا انجام گردد و ایران حمایت از تروریسم را متوقف کند.

این در حالی است که امروز برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت که سیاست فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران ادامه خواهد یافت.

جمهوری اسلامی ایران امروز بعضی از تعهداتش ذیل توافق هسته ای را کاهش داد. تهران با بیان اینکه به محدودیت های ذخیره سازی اورانیوم و آب سنگین پایبند نیست به طرف های باقی مانده در برجام 60 روز فرصت داده تا زمینه خرید نفت ایران و حل مسائل مربوط به مبادلات بانکی و اقتصادی را حل نمایند.

یک سال پیش، (18 اردیبهشت 1397) دولت ایالات متحده به ریاست ترامپ به بهانه های واهی و ادعاهای بی اساس علیه برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران، از توافق بین المللی برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام خارج شد و تمام تحریم های هسته ای ذیل این توافق را در دو بازه 90 و 180 روزه مجددا اعمال کرد.

البته این تنها اقدام ضد ایرانیِ کاخ سفید طی یک سال گذشته نبود و دولت ترامپ هر هفته تحریم ها یا محدودیت های جدیدی را علیه اشخاص و نهادهای ایرانی یا غیر ایرانی مرتبط با تهران اعمال نموده است. گفتنی است که آمریکا در پیشبرد این اهداف خصمانه خود تنها نبوده و اتحادیه اروپا نیز با اقدامات ضد ایرانی تقریبا مشابهی، واشنگتن را همراه نموده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مقام آمریکایی: مذاکره آمریکا با ایران باید بر اساس شروط واشنگتن باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام آمریکایی: مذاکره آمریکا با ایران باید بر اساس شروط واشنگتن باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید