صالحی عمران: تعریف شیوه محاسبه صندلی دانشگاه فنی و حرفه ای در رتبه بندی ها

به گزارش وبلاگ سایه، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای خواهان تعریف شیوه محاسبه و برآورد صندلی این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های کشور شد.

صالحی عمران: تعریف شیوه محاسبه صندلی دانشگاه فنی و حرفه ای در رتبه بندی ها

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ سایه به نقل از دانشگاه فنی و حرفه ای، طبق تفاهم نامه همکاری که میان مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC) و دانشگاه فنی و حرفه ای به امضا رسید همکاری های این دو نهاد در حوزه پژوهشی و رتبه بندی شروع شد.

این تفاهم نامه به منظور ارتقای مشارکت در نهضت فراوری علم و فناوری، افزایش فراوریات علمی در محتوای آموزشی، ترویج علم مورد احتیاج آموزش و پژوهش مبتنی بر احتیاج های ملی، کاربردی کردن دستاورد های علمی و پژوهشی به وسیله تعامل پویا و سازنده با مراکز علمی - پژوهشی داخلی، منطقه ای و بین المللی، رصد کردن پیشرفت ها و تحولات علمی در حوزه های علوم و فناوری شکل گرفت و مدت اجرای این تفاهم نامه از تاریخ انعقاد و مبادله آن سه سال شمسی است.

ابراهیم صالحی عمران گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای بزرگترین دانشگاه حضوری کشور با فعالیت 180 دانشکده در سراسر کشور است. سال جاری نیز پذیرش دانشجوی خوبی داشتیم و شاهد تغییر رویکردی در جامعه نسبت به مهارت گرایی و تخصص آموزی هستیم.

وی در ادامه از تفاوت در ساختار و چارچوب های عملکردی دانشگاه فنی و حرفه ای در مقایسه با سایر دانشگاه های کشور سخن گفت و تعریف شیوه محاسبه و برآورد صندلی این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های کشور را خواهان شد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای تاکید نمود: به هنگام اعلام نتایج نگران رتبه بندی هستیم چرا که شیوه عملکردی و ساختاری این دانشگاه با مدل های موجود منطبق نیست و ویژگی های خاص خود را می طلبد.

صالحی عمران گفت: برای نمونه به شرایط اعضای هیأت علمی این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه ها اشاره می کنم این دانشگاه در آموزش های مهارتی، کادر ثابت نمی گیرد. در حال حاضر هزار نفر حق التدریس داریم که از نیرو های خبره حوزه صنعت هستند. به علت ماهیت دروس عملی و برنامه های درسی این دانشگاه امکان جذب هیأت علمی به صورت دائمی وجود ندارد. بعلاوه از اساتید دانشگاه نیز درخواست مقاله های IsI نمی گردد.

وی با اشاره بر اینکه ارسال فایل متن کتاب ها، طرح های پژوهشی، انتها نامه ها و سایر مدارک علمی منتشر شده یا موجود در دانشگاه برای ثبت در پایگاه های اطلاعاتی ISC به منظور غنی سازی منابع علمی، مطابق تفاهم نامه، از تعهدات دانشگاه در اجرای این طرح است، اضافه کرد: ارسال مجموعه کامل مقالات کنفرانس ها، سمینار های ملی و بین المللی و متن سخنرانی های علمی و مجلات دانشگاه به ISC، همکاری دانشگاه در خرید مجلات و منابع علمی مورد احتیاج ISC از کشور های دیگر، مشارکت و همکاری در برگزاری همایش های مرتبط با مأموریت های ISC بر اساس ضوابط، چاپ کتاب های مورد توافق با لوگوی های مشترک بعضی دیگر از تعهدات دانشگاه است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "صالحی عمران: تعریف شیوه محاسبه صندلی دانشگاه فنی و حرفه ای در رتبه بندی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی عمران: تعریف شیوه محاسبه صندلی دانشگاه فنی و حرفه ای در رتبه بندی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید