سناتور روس: درخواست های ایران از لحاظ حقوقی کاملاً منطقی است

به گزارش وبلاگ سایه، مقام بلندپایه پارلمانی روسیه با اشاره به منطقی بودن درخواست های مطرح شده از سوی ایران گفت: اکنون شاخص های فیزیکی مربوط به سطح غنی سازی اورانیوم مهم نیست، بلکه آمادگی سیاسی تهران برای بازگشت به اجرای کامل برجام است که اهمیت دارد.

سناتور روس: درخواست های ایران از لحاظ حقوقی کاملاً منطقی است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سایه به نقل از خبرگزاری نووستی، کنستانتین کاساچوف رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه امروز خاطرنشان کرد درخواست های ایران برای حفظ توافق هسته ای دارای پایه و اساس کامل هستند و مسئولیت ادامه موجودیت برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، اکنون به عهده طرف آمریکایی واقع شده است.

پیش از این علی ربیعی سخنگوی دولت ایران خاطرنشان کرد که تهران همچنان بر ضرورت حفظ توافق هسته ای اصرار دارد، ولی این مسئله به هر قیمتی ممکن نخواهد بود.

کاساچوف در تفسیر وضعیت کنونی پیرامون برجام گفت: هرچند اقدام ایران باعث تأسف است، ولی نمی توان منطق آهنی، پایدار و از لحاظ حقوقی دارای پایه و اساس مقامات تهران را منکر شد. برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) از ابتدای امر از سوی آمریکا مغلوب شد و سپس کشورهای اروپایی برای مدت زمان زیادی اجرای تعهدات خویش، از جمله ایجاد مکانیسم اینستکس برای تسهیل مبادلات اقتصادی با ایران را به تعویق انداختند و هنوز هم راه اندازی این طرح همچنان زیر سؤال است.

این سناتور بلندپایه روس اضافه نمود: در حال حاضر مسئله مهم در وضعیت کنونی شاخص های فیزیکی در رابطه با سطح غنی سازی اورانیوم نیست، بلکه آمادگی سیاسی مقامات تهران برای بازگشت به اجرای کامل توافقنامه هسته ای است که اهمیت دارد. و این مسئله را تنها واشنگتن می تواند تضمین کند. در حال حاضر توپ در زمین طرف آمریکایی واقع شده است و تنها این کشور است که می تواند توافقنامه هسته ای را حفظ کند، توافق نامه ای بین المللی که شورای امنیت سازمان ملل آن را مورد تأیید قرار داده است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سناتور روس: درخواست های ایران از لحاظ حقوقی کاملاً منطقی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور روس: درخواست های ایران از لحاظ حقوقی کاملاً منطقی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید