درخواست 12 کشور برای خرید واکسن ایرانی

به گزارش وبلاگ سایه، مدیر پروژه فراوری واکسن کوو ایران برکت با بیان اینکه در فاز دوم خون افرادی که به آن ها واکسن تزریق شده بود، به میزان 93.5درصد قدرت خنثی کردن ویروس کرونا را دارد، از درخواست 12 کشور برای خرید این واکسن کرونا اطلاع داد.

درخواست 12 کشور برای خرید واکسن ایرانی

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ سایه، حسن جلیلی مدیر پروژه فراوری واکسن کوو ایران برکت درباره واکسن کوو ایران برکت گفت: نتایج فاز یک این واکسن نشان داد ایمن است و نتایج فاز دوم در سنین 18 تا 75 سال نشان داد که سرم خون افرادی که به آن ها واکسن تزریق شده بود، به میزان 93.5 درصد قدرت خنثی کردن ویروس کرونا را دارد و بنابراین ایمنی زایی این واکسن نیز در سطح بسیار خوبی است و میزان اثربخشی واکسن برکت پس از سرانجام فاز سوم معین می گردد.

جلیلی گفت: واکسن کوو ایران برکت را روی واریانت انگلیسی تست کردیم که نشان داد این واکسن روی ویروس جهش یافته انگلیسی نیز مؤثر است.

مدیر پروژه فراوری واکسن کوو ایران برکت اضافه نمود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توجه به داده های حاصل از فاز 1 و 2 مجوز مصرف اورژانسی داوطلبانه را به این واکسن کرونا داده است بنابراین این واکسن به زودی در سبد واکسیناسیون کشور قرار خواهد گرفت.

جلیلی ادامه داد: تا به امروز 12 کشور دنیا از جمله کشور های آسیایی، آمریکای جنوبی و یک کشور اروپایی از ما درخواست نموده اند به آن ها واکسن صادر کنیم، اما سیاست صادرات واکسن برکت را وزارت بهداشت ترسیم می نماید و ما مطیع سیاست این وزارتخانه در زمینه صادرات هستیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا نتایج واکسن کوو ایران برکت به سازمان دنیای بهداشت ارائه می گردد توضیح داد: ما در حال آماده سازی مدارک و مستندات موردنیاز برای سازمان دنیای بهداشت نیز هستیم، اما مدارک نهایی وقتی ارسال خواهد شد که داده های فاز سوم مطالعه بالینی ما تکمیل گردد بنابراین در زمان حاضر ما داده های فاز یک و دو را مطابق درخواست سازمان دنیای بهداشت تنظیم می کنیم و به محض این که فاز سوم به طور کامل به سرانجام رسید این نتایج را به سازمان دنیای بهداشت ارائه خواهیم کرد.

لازم به ذکر است در زمان حاضر واکسن کوو ایران برکت در فاز سوم کارآزمایی بالینی واقع شده است و تمام 20 هزار داوطلب این فاز، حداقل یک دوز واکسن را دریافت نموده اند و پس از آنالیز این واکسن ایرانی کرونا در کمیته بالینی و اخلاق، وزارت بهداشت مجوز مصرف اورژانسی این واکسن کرونا را صادر نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "درخواست 12 کشور برای خرید واکسن ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست 12 کشور برای خرید واکسن ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید