فراوری گندم گلستان در سال 98 به بیش از یک میلیون تن خواهد رسید

به گزارش وبلاگ سایه به نقل از روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان، حمیدرضا علی محمدی اظهار کرد: سطح زیر گشت گندم در سال زراعی 98-97 کاهش یافته و بخشهایی از این زمین ها به کشت دانه روغنی کلزا اختصاص یافته است.

فراوری گندم گلستان در سال 98 به بیش از یک میلیون تن خواهد رسید

وی اضافه نمود: با توجه به بارش های خوب، پیش بینی می گردد میزان فراوری و خرید تضمینی گندم به بیش از یک میلیون تن و مقدار خرید کلزا به بیش از مقدار سال زراعی 97-96 برسد.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان سطح زیر کشت گندم برای سال آینده را 360 هزار هکتار و سطح زیر کشت دانه روغنی کلزا را 95 هزار هکتار گفت و گفت: در سال زراعی گذشته سطح زیر کشت گندم 380 هزار هکتار و کلزا 62 هزار تن بوده است.

وی در مورد دلایل افزایش میزان خرید تضمینی گندم و کلزا در استان گلستان، اضافه نمود: سیاست های قیمت مناسب تضمینی که به افزایش درآمد کشاورزان منجر شده و برنامه ریزی شرکت بازرگانی دولتی ایران در خرید باکیفیت تضمینی و پرداخت به موقع پول به کشاورزان باعث افزایش انگیزه کشاورزان به کاشت این محصولات شده است.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان گفت: در سال زراعی 97-96، 30 مرکز 113 هزار تن کلزا و 100 مرکز خرید 931 هزار تن گندم کشاورزان گلستانی را خریداری کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فراوری گندم گلستان در سال 98 به بیش از یک میلیون تن خواهد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری گندم گلستان در سال 98 به بیش از یک میلیون تن خواهد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید