تصاویر ، نجات بزرگترین گوشت خوار دنیا در رودبار ، لحظه به لحظه نجات را ببینید

به گزارش وبلاگ سایه، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار از نجات و رهاسازی پیروز یک قلاده خرس قهوه ای به عنوان بزرگترین گوشتخوار دنیا که گرفتار در فنس باغات کشاورزی محدوده روستای لاکه شهرستان رودبار گیلان بود اطلاع داد.

تصاویر ، نجات بزرگترین گوشت خوار دنیا در رودبار ، لحظه به لحظه نجات را ببینید

به گزارش وبلاگ سایه، علی فرهی تکرمی در جمع وبلاگ سایه با اشاره به جزئیات تیمار خرس قهوه ای در رودبار اظهار کرد:در پی دریافت گزارشی از گرفتار شدن یک قلاده خرس قهوه ای در فنس باغات کشاورزی روستای ییلاقی لاکه رودبار، اکیپ کاملی از یگان حفاظت و کارشناسان محیط زیست روبار سریعاً در محل حاضر شدند.

به گفته رئیس اداره حفاظت محیط زیست رودبار پس از آنالیز اوضاع، با مشاهده خرس گرفتارشده در تله گراز که با جدا کردن تله به سمت باغات حرکت نموده و در فنس باغ گرفتار شده بود، نسبت به هماهنگی جهت اعزام تیمی متشکل از مهندس علی نژاد، رئیس اداره نظارت برحیات وحش و دکتر محمدی دامپزشک اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان از رشت به محل واقعه که خارج از منطقه ها تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست بود اقدام شد.

وی با بیان اینکه به علت استرس وارده به حیوان امکان مقیدسازی با ادوات زنده گیری و بیهوشی ابتداً مقدور نشد، گفت: در نهایت با همکاری اهالی روستای لاکه و مدیریت صحنه استرس حیوان کاهش یافت و با استفاده از دارت و سلاح بیهوشی، خرس قهوه ای بیهوش شد.

وی به نظر مثبت دامپزشک محیط زیست برای رهاسازی خرس قهوه ای اشاره نمود و اضافه نمود: دامپزشک محیط زیست گیلان نیز با معاینه فیزیکی و اقدامات درمانی لازم و چک کردن علائم حیاتی و پس از تأیید اینکه زخم حیوان جدی نیست و قابلیت رهاسازی را دارد، خرس را به زیستگاه مناسب و خارج از باغات منتقل و پس از به دست آوردن هوشیاری کامل رهاسازی کردند.

فرهی از همکاری خوب مردم لاکه برای حفظ تنوع زیستی و حفاظت از محیط زیست که با اطلاع رسانی به موقع و کوشش کافی و تمکین از راهکارهای کارشناسان که منجر به نجات خرس قهوه ای شد تشکر ویژه کرد.

خرس قهوه ای بزرگترین گوشتخوار ایران است که ممکن است تا 300 کیلوگرم وزن داشته باشد.

منبع: همشهری آنلاین

به "تصاویر ، نجات بزرگترین گوشت خوار دنیا در رودبار ، لحظه به لحظه نجات را ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، نجات بزرگترین گوشت خوار دنیا در رودبار ، لحظه به لحظه نجات را ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید