با ریشه این گیاه دردهای خود را تسکین دهید

به گزارش وبلاگ سایه، تهران (پانا) - آنالیز ها نشان داده است که خوردن زنجبیل می تواند درد های شدید ماهیچه ای را که ناشی از تمرینات یا کار های سخت بدنی هستند، تسکین دهد.

با ریشه این گیاه دردهای خود را تسکین دهید

به گزارش صدا و سیما، روزنامه دیلی میل در این باره می نویسد: ریشه زنجبیل قرن ها است که بعنوان یک ماده گیاهی درمان نماینده برای برطرف بسیاری از مسائل و ناراحتی ها مانند سرفه و سرماخوردگی و نیز ناراحتی معده مورد استفاده قرار می گیرد، اما در این تحقیق نو بویژه معین شده است که زنجبیل برای برطرف درد های ماهیچه ای بسیار مفید و موثر است.

پروفسور پاتریک اوکانر از دانشگاه جورجیا در آمریکا که سرپرستی این پژوهش را برعهده داشته در این باره می گوید؛ این گیاه مفید بهتر از هر داروی مسکن دیگری برای درمان این قبیل درد ها سودمند باشد.

مطالعات نشان داده است که زنجبیل می تواند باعث جلوگیری از تهوع ناشی از عمل جراحی و شیمی درمانی گردد. براساس تحقیقات بالینی، مصرف یک گرم پودر زنجبیل در جلوگیری از حالت تهوع و استفراغ بعد از عمل جراحی به مقدار دارو های آرام بخش مرسوم موثر است. خاصیت گرم نمایندگی و فعال نمایندگی زنجبیل آن را به عنوان شفابخش خانگی معروف نموده است.

بعلاوه متخصصان توصیه می نمایند که اگر به کشیدگی عضله دچار شده اید، گلودرد دارید و یا از بیماری مسافرت رنج می برید، از زنجبیل بهره ببرید تا به قدرت شفابخشی فوق العاده آن پی ببرید. بر اساس این گزارش، زنجبیل فواید فراوانی برای سلامتی دارد.

زنجبیل جزء گیاهان دارویی مهم بوده و دارای خواص متعددی از جمله ضد تهوع، مقوی قلب، ضد لخته شدن خون، ضد باکتری، آنتی اکسیدان، ضد سرفه، ضد سموم کبدی، ضد التهاب، ادرارآور، کاهش اسپاسم، محرک سیستم ایمنی، ضد نفخ، افزایش ترشحات روده ای معدی، پایین آورنده کلسترول خون، محرک گردش خون مغزی و محرک هضم غذا است. از زنجبیل استفاده های متنوعی می گردد.

از کاربرد های نو آن می توان پیشگیری از تهوع و استفراغ، کم اشتهایی، بی اشت هایی روانی، اسپاسم روده، برونشیت، مسائل روماتیسم را نام برد. در صنعت غذایی هم از این گیاه به عنوان چاشنی مطلوبی استفاده می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "با ریشه این گیاه دردهای خود را تسکین دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با ریشه این گیاه دردهای خود را تسکین دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید