باقری فرد: درصدد رفع مسائل تحصیلی و معیشتی دانشجویان دکتری تخصصی وزارت بهداشت هستیم

به گزارش وبلاگ سایه، معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به مسائل دانشجویان دکتری تخصصی گفت: مسائل تحصیلی، شرایط معیشت و آینده شغلی مهمترین مسائل این دانشجویان است که درصدد رفع آن هستیم.

باقری فرد: درصدد رفع مسائل تحصیلی و معیشتی دانشجویان دکتری تخصصی وزارت بهداشت هستیم

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ سایه به نقل از وزارت بهداشت، اولین نشست ابوالفضل باقری فرد معاونت آموزشی وزارت بهداشت با دانشجویان دکتری تخصصی رشته های علوم پایه پزشکی با عنوان نقش نوآوری و شجاعت علمی در توسعه علوم پایه برگزار گشت.

ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت با حضور در نشست دانشجویان دکتری تخصصی ضمن شنیدن نقطه نظرات دانشجویان به بررسی و تشریح سیاست های معاونت آموزشی در این راستا پرداخت.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: قطعا نظرات و بارش افکار دانشجویان می تواند جهت تسهیل امور دانشجویان به وزارت بهداشت کمک کند. هدف از تشکیل گروه های دکتری تخصصی (Ph.D) در همه جای دنیا، حل مسائل جامعه و ایجاد یک محصول در راستای پاسخگویی اجتماعی است و مقالات به عنوان یک ابزار و شاخص هستند و نمی توانند به تنهایی خروجی محسوب شوند.

باقری فرد گفت: سیاست معاونت آموزشی وزارت بهداشت در این دوره، بهره وری آموزشی است و تلاش می شود تا مسیری که در گذشته آغاز شده است با تحقیق و بررسی ادامه یابد و حتماً نقطه نظرات اساتید و دانشجویان در کمیته ها بررسی خواهد شد؛ لذا معاونت آموزشی از تغییرات مثبت هراسی ندارد و هر جا که منافع کشور تامین شود تغییرات لازم اعمال خواهد شد.

وی با تقسیم مسائل دانشجویان دکتری تخصصی اضافه کرد: مشکل اول دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) مسائل تحصیلی است که از طریق دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی دسته بندی خواهد شد تا مواردی که به تغییر قانون و فرآیند نیاز دارند پس از بررسی، اصلاح شوند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: مسئله بعدی، شرایط معیشت و موضوعات مرتبط با خاتمه نامه و پروپوزال است که با توجه به حقوق پایین و تحریم های ظالمانه کشور مسائل زیادی ایجاد شده است و گاهی حتی دانشجویان پس از صرف هزینه و زمان بسیار زیاد به نتیجه دلخواه و مطلوب نمی رسند.

وی گفت: افزایش حقوق دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) در راستای تامین معیشت و نیاز های دانشجویان در دستور کار وزارت بهداشت واقع شده است و در پی تامین منابع پایدار در راستای افزایش حقوق دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) هستیم.

باقری فرد اعلام کرد: مهمترین مشکل دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) آینده شغلی است که یک عامل انگیزشی محسوب می شود و به همین دلیل لازم است تغییراتی در حوزه تخصصی اعمال شود و مسائلی که از طریق وزارت بهداشت قابل رفع است مرتفع خواهد شد.

وی اضافه کرد: افرادی که در دوره دکتری تخصصی (Ph.D) تحصیل می کنند باید توان ایجاد تغییر در سطوح دانشگاهی و جامعه، ثبت یک کار نو و پاسخگویی اجتماعی را داشته باشند و این نشست بیانگر اهمیت گروه های دکتری تخصصی رشته های علوم پایه برای وزارت بهداشت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "باقری فرد: درصدد رفع مسائل تحصیلی و معیشتی دانشجویان دکتری تخصصی وزارت بهداشت هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باقری فرد: درصدد رفع مسائل تحصیلی و معیشتی دانشجویان دکتری تخصصی وزارت بهداشت هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید