ابلاغ مهلت 3 ماهه برای آزادسازی معادن حبس شده ، اختصاص منابع بانکی برای احیاء واحد های تعطیل و نیمه فعال

به گزارش وبلاگ سایه، وزیر صنعت، معدن و تجارت از ابلاغ مهلت سه ماهه برای آزادسازی معادن حبس شده خبر داد و گفت: مطابق قانون، معادنی که مدت طولانی در حبس بوده و غیرفعال است، پروانه بهره برداری آن ها ابطال شده و آزادسازی می شود.

ابلاغ مهلت 3 ماهه برای آزادسازی معادن حبس شده ، اختصاص منابع بانکی برای احیاء واحد های تعطیل و نیمه فعال

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ سایه، علیرضا رزم حسینی در اولین جلسه شورای معاونین وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اولویت اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرایط کنونی و مطابق با برنامه های پیشنهادی ارایه شده به مجلس شورای اسلامی، تامین کالاهای اساسی و ضروری مورد نیاز کشور و توجه ویژه به سفره مردم است که به دلیل اثرگذاری شاخص های کلان اقتصادی، با نوساناتی روبرو شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه باید از سفره مردم حراست و حفاظت شود، اضافه کرد: مسئولیت ذاتی وزارت صمت آن است که بتواند در کنار سایر دستگاه ها و نهادهای تصمیم گیر، تمام توان خود را نسبت به تامین کالاهای اساسی مورد نیاز سفره خانوار به کار گیرد.

وی شرح داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز خط مقدم جبهه جنگ اقتصادی است و همه باید همدل و هم هدف، به تامین معیشت مردم بپردازیم؛ در این راستا باید همه دستگاه ها دست به دست هم دهند تا بتوان به موقع نیازهای مردم را تامین کرد.

وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود، به ضرورت استفاده از نظرات تمامی ذی نفعان در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های مرتبط با حوزه های صنعت، معدن و تجارت اشاره و شرح داد: از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تشکل های بخش خصوصی، اتاق های بازرگانی و اصناف و نیز کارشناسان باید در تصمیم گیری ها استفاده شود تا بتوان در زمان اجرا نیز، از توان همه این بخش ها بهره گرفت.

وی اظهار کرد: سامانه جامع تجارت از جمله تکالیفی است که رئیس محترم جمهور بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار داده است؛ باید توجه داشت که تکمیل این سامانه گام بزرگی در راستای کاهش مدت زمان صدور مجوزها و جلوگیری از هرگونه رانت و فساد خواهد بود.

رزم حسینی همچنین از برنامه ریزی برای اختصاص منابع بانکی جهت احیای واحدهای صنعتی خبر داد و گفت: بانک صنعت و معدن منابع مورد نیاز برای احیا و فعال سازی واحدهای صنعتی تعطیل و نیمه فعال را تامین خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ابلاغ مهلت 3 ماهه برای آزادسازی معادن حبس شده ، اختصاص منابع بانکی برای احیاء واحد های تعطیل و نیمه فعال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ مهلت 3 ماهه برای آزادسازی معادن حبس شده ، اختصاص منابع بانکی برای احیاء واحد های تعطیل و نیمه فعال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید