آینده مبهم هاچ بک های مقرون به صرفه قیمت ، فراوری خودرو محبوب آلمانی متوقف می گردد؟

به گزارش وبلاگ سایه، قرار بود تا طبق یک رویه همیشگی، در مارس 2021 نسل بعدی خودروهای فولکس واگن گلف، فولکس واگن تی راک، فولکس واگن پاسات و فولکس واگن تیگوان معرفی شوند. با این حال اخبار منتشر شده پیرامون نسل نهم فولکس واگن گلف از آینده نامعلوم این خودرو هاچ بک خبر می دهند.

آینده مبهم هاچ بک های مقرون به صرفه قیمت ، فراوری خودرو محبوب آلمانی متوقف می گردد؟

قرار بود تا طبق یک رویه همیشگی، در مارس 2021 نسل بعدی خودروهای فولکس واگن گلف، فولکس واگن تی راک، فولکس واگن پاسات و فولکس واگن تیگوان معرفی شوند. با این حال اخبار منتشر شده پیرامون نسل نهم فولکس واگن گلف از آینده نامعلوم این خودرو هاچ بک خبر می دهند.

مدیر عامل تازه منصوب شده فولکس واگن، در خصوص توسعه نسل بعدی خودروهای درون سوز تردید دارد. همین مساله موجب شده است تا هنوز اخبار قطعی پیرامون فراوری نسل نهم گلف منتشر نشوند. به عبارت دیگر هنوز تصمیم قطعی درباره ادامه حیات گلف اخذ نشده است.

مدیرعامل تازه فولکس واگن، پیش از این به عنوان مدیرکل برند اشکودا فعالیت می کرد. افزایش هزینه توسعه خودروهای درون سوز برای فولکس واگن، علت اصلی تردید شرکت درباره فراوری نسل بعدی آن ها است.

آینده هاچ بک های مقرون به صرفه قیمت

به گفته توماس شفر، مقررات عدم آلایندگی یورو 7 به زودی در اتحادیه اروپا تصویب می شوند. استاندارد عدم آلایندگی یورو 7، قیمت تمام شده فراوری مقرون به صرفه ترین خودروها را از 3000 یورو به 5000 یورو افزایش خواهد داد. شفر بیان کرد که سرانجام عمر خودروهای مالی با قیمت 10 هزار یورو و کمتر در اروپا نزدیک است، چرا که تطابق موتور خودروهای درون سوز با مقررات تازه آلایندگی هزینه های تحقیق و توسعه را به شدت افزایش خواهد داد.

خودروساز آلمانی هم اکنون تصمیم دارد تا نسخه فیس لیفت نسل هشتم فولکس واگن گلف را به بازار عرضه کند. با این حال هنوز تصمیمی درباره توسعه نسل نهم اخذ نشده است. مهندسی خودروهای درون سوز با چرخه عمر 7 الی 8 سال اکنون هزینه گزافی را به دوش خودروسازان می گذارد. نسل هشتم گلف در سال 2019 وارد بازار شد و انتظار می رود در سال 2023 یا 2024، نسخه فیس لیفت آن به بازار عرضه گردد.

انتظار می رود نسل نهم گلف در سال 2027 یا پس از آن وارد بازار گردد. با توجه به ممنوعیت فراوری و عرضه خودروهای درون سوز در اتحادیه اروپا از سال 2035، سرانجام عمر نسل نهم گلف مقارن با سرانجام عمر خودروهای درون سوز در این قاره خواهد بود. تصمیم نهایی برای فراوری یا عدم فراوری فولکس واگن گلف نسل نهم، طی 12 ماه آینده اخذ خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "آینده مبهم هاچ بک های مقرون به صرفه قیمت ، فراوری خودرو محبوب آلمانی متوقف می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آینده مبهم هاچ بک های مقرون به صرفه قیمت ، فراوری خودرو محبوب آلمانی متوقف می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید