6 ترفند کاربردی برای عکاسی با دوربین اولترا واید گوشی

به گزارش وبلاگ سایه، بسیاری از گوشی های موجود در بازار از دوربین اولترا واید بهره می برند و همین مشخصه باعث شده کاربران برای ثبت عکس های مجذوب نماینده تر با محدودیت کمتری روبرو شوند. در این میان با وجود اینکه بیشتر کاربران عمدتا از دوربین اصلی استفاده می نمایند، اما واقعیت این است دوربین اولترا واید هم می تواند به شدت کاربردی باشد.

6 ترفند کاربردی برای عکاسی با دوربین اولترا واید گوشی

در بعضی گوشی ها، کناره های عکس های اولترا واید با اعوجاج تصویر روبرو می شویم که البته در گوشی های پرچم دار و رده بالا این اعوجاج تا حد زیادی کاهش یافته است. اما در کل اگر دوست دارید عکس های متنوعی با گوشی بگیرید، می توانید سراغ دوربین اولتر ا واید بروید که با کمی خلاقیت ثبت عکس های مجذوب نمایندهی را امکان پذیر می نماید. در این مطلب به 7 ترفند کاربردی برای ثبت عکس های مجذوب نماینده تر با دوربین اولترا واید گوشی های هوشمند می پردازیم.

قرارگیری سوژه در مرکز کادر عکس

اولین نکته مهمی که هنگام استفاده از دوربین اولترا واید باید توجه کنید این است که سوژه در مرکز کادر عکس قرار دهید. این موضوع اهمیت زیادی دارد زیرا اگر سوژه در مرکز قرار نگیرد، چهره و بدن فرد موردنظر با اعوجاج قابل توجهی روبرو می شود و در نتیجه عکس نهایی مجذوب نمایندهیت کمتری خواهد داشت. اما زمانی که سوژه را در مرکز قرار دهید، این اعوجاج تا حد زیادی رفع می شود.

ثابت نگه داشتن گوشی برای عکاسی در شب

با توجه به اینکه دوربین های اولترا واید از سنسورهای ضعیف تری نسبت به دوربین اصلی استفاده می نمایند، در محیط های تاریک عکس ها و ویدیو های ثبت شده با دوربین معمولا کیفیت پایین تری دارند. این موضوع هم طبیعتا به پایین بودن توانایی سنسور دوربین در جذب نور برمی شود.

به همین دلیل، در چنین شرایطی می توانید حالت شب دوربین را فعال کنید تا شاتر دوربین برای مدت بیشتری باز بماند. اما به علت همین موضوع، باید گوشی تا حد ممکن ثابت نگه داشته شود. در نتیجه اگر می خواهید در شب با دوربین اولترا واید عکس های بهتری بگیرید، بهتر است گوشی را بر روی یک سه پایه قرار دهید تا نتیجه نهایی بسیار بهتر شود.

عکاسی ماکرو با دوربین اولترا واید

یکی دیگر از ایده های کاربردی برای بهره گیری بهتر از دوربین اولترا واید، استفاده از چنین دوربینی برای ثبت عکس های ماکرو است. باید خاطرنشان کنیم بعضی از دوربین های اولترا واید چنین قابلیتی دارند و وقتی به یک سوژه بسیار نزدیک می شوید، به طور اتوماتیک قابلیت عکاسی ماکرو را فعال می نمایند. انتخاب نقطه فوکوس مناسب در عکاسی ماکرو می تواند کار سختی باشد. به همین دلیل توصیه می شود نوردهی را ثابت نگه دارید و با نگه داشتن انگشت روی نمایشگر، فوکوس را هم قفل کنید تا دقیقا بخش موردنظر شما در محدوده فوکوس قرار بگیرد.

عکاسی پانوراما با دوربین اولترا واید

وقتی که می خواهید از چشم انداز های زیبایی عکس بگیرید، دوربین های اولترا واید گزینه بسیار مناسبی هستند زیرا می توانند بخش وسیع تری از چشم انداز را ثبت نمایند. اما در این میان اگر می خواهید پوشش بیشتری داشته باشید، باید به سراغ حالت پانوراما بروید. البته باید بگوییم که فقط بعضی از گوشی ها از قابلیت ثبت پانوراما با دوربین اولترا واید پشتیبانی می نمایند ولی اگر گوشی شما چنین قابلیتی دارد، پیشنهاد می کنیم حتما آن را امتحان کنید زیرا با استفاده از این قابلیت می توانید عکس های بسیار مجذوب نمایندهی از منظره ها مختلف ثبت کنید.

پرسپکتیوهای خاص

دوربین اولترا واید از زاویه دید وسیع تری پشتیبانی می نماید و به همین دلیل می توانید عکس ها را با پرسپکتیوهای مجذوب نمایندهی ثبت کنید. به عنوان مثال اگر گوشی را در مکان های تنگ مانند داخل یخچال قرار دهید، دوربین اولترا واید می تواند این محدوده را بزرگ تر و بازتر نشان دهد. به همین دلیل با استفاده از چنین دوربینی قادر به ثبت عکس های خلاقانه ای هستید.

ولاگ گرفتن با گوشی های تاشو

در نهایت باید به کاربرد مجذوب نماینده دوربین های اولترا واید در گوشی های تاشو اشاره کنیم. اگر از گوشی تاشو استفاده می کنید، برای ولاگ گرفتن می توانید از دوربین اولترا واید استفاده کنید. البته برای ولاگ گرفتن هم بار دیگر باید تاکید کنم که خود را در مرکز کادر ویدیو قرار دهید تا صورت و بدن شما دچار اعوجاج تصویر نشود.

منبع: Toms Guide

منبع: دیجیکالا مگ

به "6 ترفند کاربردی برای عکاسی با دوربین اولترا واید گوشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 ترفند کاربردی برای عکاسی با دوربین اولترا واید گوشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید