2 بالگرد اورژانس هوایی بزودی در جنوب سیستان و بلوچستان مستقر می شوند

به گزارش وبلاگ سایه، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: با توجه به احتیاج منطقه با پیگیریهای اجرا شده در آینده نزدیک 2 فروند بالگرد اورژانس هوایی در حوزه این دانشگاه مستقر می شوند.

2 بالگرد اورژانس هوایی بزودی در جنوب سیستان و بلوچستان مستقر می شوند

دکتر نادر ستوده رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های وبلاگ سایه از زاهدان ، با بیان اینکه حوزه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بیش از 91 هزار کیلومترمربع پهنه خشکی دارد گفت: 60 درصد این وسعت منطقه کوهستانی است.

وی اضافه نمود: استفاده از اورژانس هوایی در منطقه ها سخت گذر با کاهش زمان در امداد رسانی موجب نجات جان مصدومان و کاهش صدمات ناشی از حوادث و بیماران اورژانسی می گردد.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: انتقال هوایی بیماران برترین و کوتاه ترین راه نجات برای مواردی است که فاصله بین محل حادثه تا مراکز درمانی زیاد است.

وی اعلام کرد: وجود منطقه ها کوهستانی و سخت گذر در جنوب سیستان و بلوچستان در کنار کمترین امکانات بهداشتی درمانی استقرار اورژانس هوایی برای این منطقه ها را بسیار مهم و ضروری نموده است.

ستوده اضافه نمود: امروز اهمیت خدمات پزشکی اورژانس هوایی در مدیریت زمان در حوادث و انتقال مصدومان به مراکز درمانی بیش از پیش روشن شده است و در مواردی که فاصله بین محل حادثه و مراکز درمانی زیاد است و یا اینکه زمان نقش کلیدی در درمان بیمار دارد، انتقال هوایی بیماران به مراکز درمانی برترین راه نجات جان آنان است.

وی گفت: آمبولانس هوایی در مقایسه با نوع زمینی شعاع عملیاتی گسترده تری دارد و می تواند در زمان بسیار کوتاهی دارو، تجهیزات و کادر پزشکی را به نقاط دور دست و صعب العبور اعزام کند یا بیماران را به مراکز درمانی مجهز انتقال دهد که باید به این موضوع به دید فرصت نگاه گردد.

ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "2 بالگرد اورژانس هوایی بزودی در جنوب سیستان و بلوچستان مستقر می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 بالگرد اورژانس هوایی بزودی در جنوب سیستان و بلوچستان مستقر می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید