18 فروردین آغاز برنامه های هفته هنر انقلاب ، پوستر هفته هنر انقلاب منتشر شد خبرنگاران

به گزارش وبلاگ سایه، هفته هنر انقلاب که هر سال همزمان با سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم از سوی حوزه هنری با برپایی مجموعه برنامه هایی گرامی داشته می شود، در سال 1400 کار خود را از 18 فروردین ماه آغاز می کند.

18 فروردین آغاز برنامه های هفته هنر انقلاب ، پوستر هفته هنر انقلاب منتشر شد خبرنگاران

به گزارش وبلاگ سایه، یکی از مهمترین برنامه های این هفته معرفی و تقدیر از چهره سال هنر انقلاب است. انتخاب این چهره بر اساس اهمیت و فعالیت های هنری انقلابی وی در سال گذشته انجام می شود.

حوزه هنری انقلاب اسلامی بر این اساس 14 نامزد مرحله اول چهره سال هنر انقلاب در سال 1399 را معرفی کرده است. میکائیل براتی - طراح گرافیک و تصویرساز، علی حدادی- عکاس، محمدرضا حسایی و حسین صفارزادگان - کارگردان انیمیشن، محمدرضا دوست محمدی- طراح گرافیک و تصویرساز، خانم کلر ژوبرت - نویسنده مسلمان فرانسوی مقیم ایران، جلیل سامان- فیلم نامه نویس، تهیه کننده و کارگردان، محمدرضا سرشار- نویسنده، مدرس و منتقد ادبی، سیاوش سرمدی- کارگردان و فیلم نامه نویس، محمدرضا شفاه - تهیه کننده و مؤسس باشگاه فیلم سوره، زینب عرفانیان- نویسنده، افشین علا- شاعر و پژوهشگر ادبی، عبدالحمید قدیریان- نقاش و طراح صحنه، علی محمد مؤدب- شاعر و منتقد ادبی و مؤسس شهرستان ادب و وحید یامین پور- پژوهشگر و نویسنده 14 نامزد مرحله اول چهره سال هنر انقلاب در سال 1399 هستند.

پس از بررسی این نامزد ها 5 هنرمند به عنوان نامزد های نهایی انتخاب و از میان آن ها چهره سال هنر انقلاب در اختتامیه مجموعه برنامه های هفته هنر انقلاب معرفی می شود.

هفته هنر انقلاب اسلامی در سال 1400 از 18 الی 25 فروردین ماه از سوی حوزه هنری با برپایی مجموعه رویداد هایی در سراسر کشور برگزار می شود.پیادآور می شود، چهره سال 98 نیز همزمان با معرفی چهره سال 99 معرفی و تقدیر خواهد شد. سال گذشته نامزد های چهره سال 98 معرفی شده بودند، اما به منظور رعایت شیوه نامه های بهداشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا و به دنبال عدم امکان برپایی برنامه های مختلف در کشور، معرفی چهره سال 98 به تعویق افتاد. از این رو حوزه هنری تصمیم دارد فروردین ماه 1400 و همزمان با هفته هنر انقلاب به معرفی چهره های هنر انقلاب در دو سال 98 و 99 بپردازد.

جواد افشار کارگردان تلوزیون و سینما، صابر شیخ رضایی طراح و گرافیست، غلامرضا صنعتگر خواننده، محسن کاظمی نویسنده، حسن روح الامین نقاش 5 نامزد نهایی چهره سال هنر انقلاب در سال 98 هستند.

گفتنی است، هفته هنر انقلاب که هر سال با برپایی مجموعه برنامه هایی از سوی حوزه هنری برگزاری می شود در تازه ترین دوره خود 18 الی 25 فروردین ماه سال جاری به معرفی چهره های سال 98 و 99 هنر انقلاب به صورت همزمان می پردازد.

حوزه هنری انقلاب اسلامی معرفی چهره سال هنر انقلاب را از سال 93 آغاز کرده است که در این سال ها مرتضی سرهنگی نویسنده کتاب و ادبیات دفاع مقدس چهره سال 93، مجید مجیدی کارگردان فیلم سینمایی محمد رسول الله چهره سال 94، سید مسعود شجاعی طباطبایی دبیر جشنواره کارتون و کاریکاتور هولوکاست چهره سال 95، حمید حسام نویسنده مجموعه آثار ادبیات دفاع مقدس چهره سال 96 و ابراهیم حاتمی کیا کارگردان فیلم سینمایی به وقت شام به عنوان چهره سال 97 انتخاب، معرفی و تقدیر شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "18 فروردین آغاز برنامه های هفته هنر انقلاب ، پوستر هفته هنر انقلاب منتشر شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "18 فروردین آغاز برنامه های هفته هنر انقلاب ، پوستر هفته هنر انقلاب منتشر شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید