کشف راهی جدید برای تسریع ساعت تکوینی سلول های عضلانی قلبی

به گزارش وبلاگ سایه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، تبدیل سلول های پوستی به سایر سلول های دارای عملکرد شامل تبدیل شدن آنها به سلول های بنیادی پرتوان القایی (iPSCs) که ویژگی هایی شبیه با سلول های بنیادی جنینی دارند و سپس تحریک آنها برای تبدیل شدن به سلول های بالغ است.

کشف راهی جدید برای تسریع ساعت تکوینی سلول های عضلانی قلبی

اما این فرایند طبق یک ساعت نامرئی انجام می شود که محققینی که قصد تولید سلول های شبه بالغ مورد نیازشان را دارند، علاقمند به تسریع این فرایند هستند که این امر برای اهداف مختلفی از تست داروها گرفته تا پیوند این سلول ها برای ترمیم آسیب ها یا درک بهتر زیست شناسی پایه صورت می گیرد.

این امر می تواند از طریق یک ترکیب مورد تأیید FDA موسوم به اسید پلی این وزین-پلی سیتیدیلیک یا pIC اتفاق بیافتد که یک مولکول RNA دو رشته ای است که سیستم دفاعی ذاتی سلول را فعال می کند.

این ترکیب به طور معمولی برای تقویت واکسن ها و شیمی درمانی استفاده می شود. محققین دانشگاه ویسکونزین-مادیسون دریافته اند که اضافه کردن pIC به سلول های بنیادی پرتوان القایی که متحمل تمایز به سلول های عضلانی قلبی می شوند، موجب تسریع بلوغ سلولی می شود.

مطالعات بی شمار اجرا شده معمولاً منجر به تولید کاردیومیوسیت های نابالغی شده اند که قابلیت انقباضی قوی ندارند اما استفاده از pIC موجب تولید کاردیومیوسیت هایی از سلول های بنیادی پرتوان القایی شد که قابلیت انقباضی بالایی دارند، ویژگی های الکتریکی را در قالب انقباض نشان می دهند و ویژگی های متابولیکی مانند کاردیومیوسیت های طبیعی دارند.

به عقیده محققین این سلول های قابلیت استفاده در تست های دارویی، مطالعات قلبی پایه و حتی سلول درمانی را دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کشف راهی جدید برای تسریع ساعت تکوینی سلول های عضلانی قلبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف راهی جدید برای تسریع ساعت تکوینی سلول های عضلانی قلبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید