کتاب ها رنگ آمیزی برای آدم های بزرگسال چه فوایدی دارند و چرا نباید از خرید و استفاده از آنها خجالت بکشیم؟

به گزارش وبلاگ سایه، به بزرگسالی که گام می نهیم، خیلی وقت ها بسیاری از عادات و رفتارهای را با صفت بچگانه و اینکه از شان یک آدم بالغ به دور هستند، کنار می نهیم، غافل از اینکه همین ها زمانی باعث شادابی ما بودند و ما خودمان خبر نداشتیم.

کتاب ها رنگ آمیزی برای آدم های بزرگسال چه فوایدی دارند و چرا نباید از خرید و استفاده از آنها خجالت بکشیم؟

یکی از سرگرمی ها و علایق بچه ها نقاشی و رنگ آمیزی است. حتما هنوز هم عده ای از شما وقتی از کنار یک فروشگاه لوازم التحریر عبور می کنید و مدادرنگی ها و ماژیک ها و آبرنگ های متنوع را می بینید، یاد دوران کودکی خود و خوشی های آن می افتید.

اما جالب است که مدتی است، حتی در ایران، چاپ کتاب های رنگ آمیزی بزرگسالان مرسوم شده. ممکن است من و شما در کتابفروشی این کتاب ها را دیده باشیم و از خود پرسیده باشیم که واقعا به صلاح است که یکی از آنها را بخریم؟ احیانا اگر بخریم کسی به ما نمی خندد؟!

این سال ها البته اپلیکیشن های رنگ آمیزی زیادی هم برای اندروید و iOS آمده اند.

رنگ آمیزی واقعا چه سودی برای ما دارد؟

1- استفاده از این کتاب های نوعی تمدد اعصاب و مدیتیشن محسوب می شود.

2- دانشمندان علوم اعصاب می گویند که افکار منفی با این کار کاهش می یابد.

3- رنگ آمیزی باعث ذهن آگاهی یا mindfulness بیشتر می شود

ذهن آگاهی یک فرایند روانشناختیِ آوردن توجه به تجربیات زمان حال بدون قضاوت، یا به عبارتی پرورش آگاهی و هوشکمک با تکیه بر مراقبت و زیر نظر دریافت توجه در زمان حال بدون قضاوت است. تعریف کوتاه ذهن آگاهی، آگاهی از لحظه است.

4- رنگ آمیز استرس و اضطراب را کم می کند

5- رنگ آمیزی کیفیت خواب را بهتر می کند

6- صرف نظر از اینها خود فرایند رنگ آمیزی لذت بخش است

7- رنک آمیزی اندکی ما را از دنیای چندکارگی که بر خود تحمیل کرده ایم، جدا می کند

شاید زمانی تصور می کردیم که مالتی تسک یا چندکارگی یا مشغولیت به چند کار در آن واحد خوب است. اما این سال ها در عمل متوجه شده ایم که چندکارگی واقعی غیرممکن است و فقط باعث فشار بر ذهن و استرس می شود. چندکارگی در عمل یعنی توجه ناقص بر هر حیطه و پرش ذهنی آزاردهنده با تواتر بالا بین کارها.

رنگ آمیزی کمک می کند که میزان تمرکز ما روی هر کار افزایش یابد.

منبع: یک پزشک

به "کتاب ها رنگ آمیزی برای آدم های بزرگسال چه فوایدی دارند و چرا نباید از خرید و استفاده از آنها خجالت بکشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب ها رنگ آمیزی برای آدم های بزرگسال چه فوایدی دارند و چرا نباید از خرید و استفاده از آنها خجالت بکشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید