کتاب، عاملی در تثبیت روابط اجتماعی و ارتقای سواد اجتماعی است

به گزارش وبلاگ سایه، به گزارش خبرنگارخبرنگاران در یزد، مجید جوادیان زاده، مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی یزد در نشست طرح کتابخوانی بانوان روستای همت آباد با عنوان خاتون گفت: کتاب و کتابخوانی عاملی در جهت افزایش سطح سواد جامعه است و اگر کتابخوانی، جنبه اجتماعی به خود بگیرد، می تواند به تثبیت روابط اجتماعی و ارتقای سواد اجتماعی کمک کند.

کتاب، عاملی در تثبیت روابط اجتماعی و ارتقای سواد اجتماعی است

وی افزود: ما از طریق طرح های کتابخوانی می توانیم به روابط عمومی اجتماعی خود کمک کنیم؛ زیرا کتاب بهانه ای برای با هم گفت وگو کردن و حرف زدن است.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی یزد بیان نمود: اگر کتاب بتواند وارد گفت وگوها، نشست ها و مجالس ما شود به خوبی می توانیم کارهای فرهنگی، علمی و اجتماعی خود را ارتقا دهیم.

جوادیان زاده گفت: ما باید بر اساس چارچوب ها و علایق هر منطقه این طرح های کتابخوانی را افزایش دهیم و با شناخت جغرافیای ادبی کشور و منطقه در راستا تببین این راه و ترویج کتاب و کتابخوانی گام برداریم.

وی بیان نمود: ما در استان نویسندگان بسیار خوبی داریم که می توانیم از آثار آنها در حلقه های کتابخوانی خود استفاده کنیم و به نحوی باعث شناخت آنها در جامعه شویم.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی یزد بیان نمود: ما نیاز داریم در حلقه های کتابخوانی سواد اجتماعی و دانش مراودات اجتماعی و همچنین دفاع کردن از موضع فردی و جمعی را افزایش دهیم. راه سعادت و علم پویی در زندگی را می توانیم از طریق کتابخوانی افزایش دهیم.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "کتاب، عاملی در تثبیت روابط اجتماعی و ارتقای سواد اجتماعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب، عاملی در تثبیت روابط اجتماعی و ارتقای سواد اجتماعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید