وکیل ملکی کیست؟

به گزارش وبلاگ سایه، یکی از مهم ترین دعاوی حقوقی و کیفری دعواهای ملکی می باشد که به وکیل این گونه دعاوی، وکیل ملکی می گویند.

وکیل ملکی کیست؟

به گزارش وبلاگ سایه، بنابر اعلام صلح آوران، وکلای ملکی می توانند به صورت تخصصی در زمینه دعاوی اموال غیرمنقول و پرونده هایی ازاین دست فعالیت نموده و مسائل افراد را در این خصوص برطرف نمایند. اموال غیرمنقول به اموالی همچون خانه و یا زمین و ... می گویند که امکان انتقال و یا جابه جایی را ندارند.

با توجه به گستردگی دعاوی ملکی، وکیل متخصص املاک بایستی از پیچیدگی های موضوعات مربوط به این پرونده ها اطلاعات کافی داشته باشد تا بتواند به درستی احقاق حق نموده و حق شما را باز ستاند. همچنین وکیل ملکی با اشرافیت به آیین نامه ها و قوانین مربوط به املاک و مستقلات، می تواند تمام جوانب موضوع دعوا را سنجیده و برحسب مورد موکل خود به دفاع از او بپردازد.

وجود قوانین و آیین نامه های متعدد سبب شده تا حوزه تخصصی وکالت ملکی با پیچیدگی های بسیاری روبه رو باشد. همچنین لزوم دریافت وکیل ملکی با توجه به قوانین گسترده و پیچیده، بسیار حس می گردد. به طور مثال تنها وکلای ملکی مجرب می توانند تشخیص دهند که در چه پرونده هایی بایستی از قانون 100 شهرداری استفاده نمایند و در چه پرونده هایی می توانند به ماده شماره 64 قانون مالیات های مستقیم استناد نمایند.

علاوه بر این وکلای ملکی خبره و با تجربه که دانش و اطلاعات کافی در زمینه حرفه وکالت دارند می توانند در زمینه های مختلف به موکلین خود مشاوره داده و ایشان را با تمام جوانب موضوع آشنا سازند.

حیطه فعالیت وکیل ملکی

توجه کنید که وکیل دعاوی ملکی اگرچه که می تواند در دیگر دعاوی نظیر دعاوی خانوادگی و ... نیز وکالت افراد را به عهده بگیرد اما ترجیح داده تا به صورت تخصصی عمل نموده و روی دعاوی ملکی تمرکز کند تا بتواند دعاوی ازاین دست را به درستی و در تمام جوانب شناخته و آنالیز کند.

بنابراین از جمله دعاوی حقوقی و کیفری که وکیل ملکی در آن ها مشارکت نموده و سعی در حل آن ها دارد می توان به انواع زیر اشاره نمود:

· تنظیم سند رسمی

· خلع ید

· کلاهبرداری

· تعدیل اجاره بها

· مطالبه اجرت المثل ایام تصرف

· ابطال قرارداد اجاره

· تقسیم املاک مشاع

· تخلیه املاک استیجاری

· اخذ خاتمه کار

· تائید فسخ معامله

· تصرف عدوانی

· برطرف مزاحمت از ملک

· الزام به تحویل مبیع

· جعل سند

· انتقال یا فروش مال غیر

· ممانعت از حق

· مطالبه وجه التزام قراردادی

· افراز ملک

ویژگی های وکیل ملکی

از جمله ویژگی های مهم یک وکیل ملکی خوب می توان دانش حقوقی متناسب با نوع حرفه تخصصی را نام برد. از آنجایی که حوزه وکالت املاک گسترده بوده و دعاوی مختلف حقوقی، کیفری و ثبتی را شامل می گردد، وکیل انتخابی توسط شما بایستی با قوانین و مقررات، نظرات دکترین حقوق، روال رایج در دادگاه ها و آرا وحدت رویه مربوط به آن آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند در دادگاه از شما دفاع کند.

همچنین از دیگر ویژگی های مهم یک وکیل ملکی می توان میزان تجربه وی در دعاوی ملکی را نام برد. تجربه و سابقه وکالت وکلای ملکی می تواند از جمله نکات مهمی باشد که بایستی حتما به آن توجه کنید چرا که وکلای ملکی با تجربه ای که سابقه وکالت در این زمینه را دارند شانس موفقیت بیشتری نیز خواهند داشت.

توجه کنید که هر دو ویژگی ذکرشده بایستی توامان در وکیل انتخابی شما وجود داشته باشد تا بهترین وکیل ملکی شناخته شده و بتواند با دانش و اطلاعات حقوقی کامل و تجربه شکست ها و یا پیروزی های قبلی، پرونده شما را در دادگاه به پیش ببرد.

چرا باید به وکیل ملکی مراجعه کنیم؟

نحوه طرح دعوا و شکایت در انواع دعاوی حقوقی و کیفری، در روند رسیدگی به آن حائز اهمیت است چرا که می تواند منفعت و یا ضرر افراد را تغییر دهد؛ بنابراین برای عدم ایجاد مسائل احتمالی در دعاوی ملکی بهتر است پیش از هر گونه اقدامی، با یک وکیل ملکی مجرب مشاوره نموده و از نظرات و کارهایی که وی می تواند برای دعوای شما انجام دهد آگاهی پیدا کنید.

همچنین از آنجایی که ممکن است در دعاوی ملکی حقوق طرفین دعوا جابه جا گردد و به این طریق روند رسیدگی به پرونده دچار اختلال گردد، پیشنهاد می کنیم این قبیل امور حقوقی خود را به متخصصین این حوزه سپرده تا طرح دعوا را به درستی انجام داده و پیگیری های لازم را انجام دهند.

به طور مثال چنانچه شخصی ملک فرد دیگری را تصرف نموده باشد، در این مورد هم می توان دعوای حقوقی تصرف عدوانی و هم می توان دعوای کیفری را مطرح نمود، در چنین مواردی تنها وکلایی که در زمینه دعواهای ملکی متخصص و با تجربه هستند، می توانند تشخیص دهند که بایستی چه نوع دعوایی را مطرح نمایند تا به نتیجه رسیده و از طریق آن احقاق حق شما صورت گیرد.

همچنین وکیل متخصص ملکی زمان مناسب را برای ارائه ادله خود می داند و در زمان مناسب اظهارات خود را مطرح می نماید تا بتوانند حق موکل خود را بازستانده تا حقی از او ضایع نگردد.

وکلای ملکی صلح آوران

وکلای ملکی موسسه حقوقی صلح آوران از جمله متخصص ترین و متبحرترین وکلای ملکی هستند که تخصص و دانش را به همراه تجربه بالا برای موفقیت هر چه بیشتر دعاوی ملکی شما در نظر گرفته و درنتیجه بهترین راه حل را در پیش روی شما قرار خواهند داد.

وکلای صلح آوران بالاخص وکیل پایه یک دادگستری جناب آقای میثم باقی زاده با داشتن تجربه کافی درزمینه انواع دعاوی ملکی می توانند پس از اطلاع و آنالیز موضوع شکایت شما، بهترین و کوتاه ترین جهت دریافت حق را انتخاب نموده و آن را با شما در میان گذارند. علاوه بر این همکاران ما درزمینه وکیل ملکی با پیگیری های دلسوزانه و هدفمند می توانند تا اتمام پرونده و نتیجه گیری در کنار شما بوده و هدایت های لازم را به شما ارائه نمایند.

از آنجایی که متاسفانه روند رسیدگی به پرونده های قضایی در دادگاه ها پروسه ای طولانی و زمان بر است، وکلای مجرب و فرهیخته ما در انواع دعاوی حقوقی و کیفری ملکی می توانند راحت ترین جهت رسیدگی و احقاق حق شما را از میان انبوه قوانین و مقررات موجود پیدانموده و آن را به شما پیشنهاد نمایند.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وکیل ملکی کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وکیل ملکی کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید