شرایط هوای کشور تا انتها هفته

به گزارش وبلاگ سایه، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش شدید باران در پنج استان کشور طی امروز یکشنبه 24 فروردین از ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی روزهای پایانی هفته جاری اطلاع داد.

شرایط هوای کشور تا انتها هفته

به گزارش وبلاگ سایه به نقل از ایسنا، صادق ضیائیان گفت : بر اساس تحلیل خروجی آخرین مدلهای هواشناسی امروز در شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز، بخش هایی از زاگرس مرکزی، شمال شرق، شرق، جنوب شرق و جنوب کشور بارش باران گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت، وقوع تگرگ و در مناطق سردسیر و مرتفع، بارش برف پیش بینی می گردد.

همچنین شدت بارش ها در فارس، نیمه شمالی کرمان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی است.

ضیائیان با اشاره به اینکه فردا به جز در جنوب غرب و برخی مناطق غرب کشور در سایر مناطق همین شرایط جوی پیش بینی می گردد، توضیح داد: شدت بارش در شمال هرمزگان، کرمان، نیمه جنوبی فارس، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال استان مرکزی و غرب سمنان خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی روز دوشنبه دریای خزر مواج است، گفت: روز سه شنبه در نیمه شرقی کشور بخش هایی از سواحل شمالی، مرکز و دامنه های جنوبی البرز مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می گردد و در نیمه شمالی افزایش نسبی دما رخ خواهد داد.

  • مجله چهار گوشه ایران

وی ادامه داد: روز چهارشنبه در استان های بوشهر، فارس، هرمزگان و به تدریج کرمان مناطقی از سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و خراسان شمالی و روز پنجشنبه در جنوب، جنوب شرق و بخش های از شرق کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

به گفته ضیائیان، از اواخر وقت روز پنجشنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال غرب وارد کشور می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در انتها درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده توضیح داد: آسمان تهران فردا نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد در بعد از ظهر بارش باران با حداقل دمای 7 و حداکثر دمای 15 درجه سانتیگراد و روز سه شنبه نیز ابری، در برخی ساعات بارش باران همراه با وزش باد و احتمال رگبار و رعد و برق با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای 13 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "شرایط هوای کشور تا انتها هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط هوای کشور تا انتها هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید