این استان ها بارانی می شوند ، خنک شدن هوا در چند استان تا 12 درجه ، وزش باد شدید در بخش هایی از کشور ، خزر مواج است

به گزارش وبلاگ سایه، سازمان هواشناسی آخرین پیش بینی ها را از شرایط جوی کشور طی 5 روز آینده بیان کرد.

این استان ها بارانی می شوند ، خنک شدن هوا در چند استان تا 12 درجه ، وزش باد شدید در بخش هایی از کشور ، خزر مواج است

به گزارش وبلاگ سایه، سازمان هواشناسی کشور بیان کرد امروز (پنجشنبه) به تدریج ، با شمالی شدن جریان ها از سوی دریای خزر در منطقه های از اردبیل ، گیلان، مازندران و ارتفاعات گلستان رگبار پراکنده باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد. در سایر منطقه ها کشور جوی آرام و پایدار حاکم است.

آدینه ، علاوه بر سواحل شمالی کشور، در شمال استان های آذربایجان شرقی و خراسان شمالی و بعدازظهر در بعضی نقاط هرمزگان و جنوب فارس رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد.

شنبه در غرب گیلان و شمال استان های اردبیل ، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش پراکنده رخ می دهد.

یکشنبه ، با تقویت جریان های شمالی روی دریای خزر در گیلان، مازندران، گلستان و منطقه های از خراسان شمالی ، اردبیل ، آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید همراه با کاهش نسبی دما پیش بینی می گردد.

دوشنبه بارش در غرب مازندران، گیلان، منطقه های از اردبیل و شمال آذربایجان شرقی ادامه خواهد داشت و وزش باد در نوار شمال شرق و شرق کشور افزایش می یابد.

دمای هوا طی روزهای پنجشنبه و آدینه در شمال غرب ، دامنه های جنوبی البرز و استان های ساحلی دریای خزر کاهش می یابد.

بعلاوه یکشنبه در کل نوار شمالی کشور دما به طور محسوسی کاهش می یابد که پنجشنبه کاهش دما در استان های اردبیل و گیلان بین 8 تا 10 درجه و یکشنبه بین 5 تا 8 درجه است .

روز یکشنبه کاهش دما در خراسان شمالی بین 8 تا 12 درجه و در استان های مازندران، گلستان و سایر منطقه ها شمال غرب بین 4 تا 7 درجه پیش بینی می گردد.

تنگه هرمز از امروز تا بعدازظهر آدینه و دریای خزر نیز پنجشنبه و بعدازظهر شنبه تا دوشنبه مواج است .

شنبه در بخش هایی از نوار غربی کشور، مرکز، دامنه های جنوبی البرز و روزهای یکشنبه و دوشنبه در بخش هایی از مرکز، دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید روی می دهد.

منبع: همشهری آنلاین

به "این استان ها بارانی می شوند ، خنک شدن هوا در چند استان تا 12 درجه ، وزش باد شدید در بخش هایی از کشور ، خزر مواج است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این استان ها بارانی می شوند ، خنک شدن هوا در چند استان تا 12 درجه ، وزش باد شدید در بخش هایی از کشور ، خزر مواج است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید