واتس اپ در کدام گوشی های اندرویدی از کار می افتد؟

به گزارش وبلاگ سایه، اطلاعات تازه نشان می دهد پیغام رسان واتس اپ به زودی در تلفن های هوشمندی که نسخه های قدیمی این اپلیکیشن را نصب دارند، از کار خواهد افتاد.

واتس اپ در کدام گوشی های اندرویدی از کار می افتد؟

به گزارش ایسنا، نوترین نسخه آزمایشی بتای واتس اپ با شماره ساخت 2.23.9.2، بدترین کابوس کاربران گوشی های هوشمند قدیمی را تایید می نماید. این اپلیکیشن پیغام رسان، دیگر از نسخه های اندروید قبل از نسخه 5.0 پشتیبانی نخواهد کرد.

این موضوع باعث نگرانی بسیاری از کاربران واتس اپ شده است که همچنان از تلفن های هوشمند قدیمی استفاده می نمایند که دیگر در نوترین نسخه این اپلیکیشن پشتیبانی نخواهند شد. با این حال، این اقدام واتس اپ، با توجه به ضرورت همگام ماندن با افزایش تقاضای اپلیکیشن و احتیاج به حفظ امنیت کاربر، قابل درک است.

گروه متا که مالک واتس اپ است، خدمات این اپلیکیشن را بهبود بخشیده و به روزرسانی می نماید. با این حال، این تعهد به حذف تدریجی نسخه های قدیمی اندروید منتهی شده است. این موضوع با نوترین کشف وب سایت WABetaInfo تایید شده است که حداقل الزامات نو در نسخه 2.39.9.2 این اپلیکیشن را پیدا نموده است. واتس اپ دیگر در نسخه های قبل از اندروید لالی پاپ 5.0 که به وسیله گوگل در سال 2014 معرفی شده بود، کار نمی نماید.

تصمیم برای عدم پشتیبانی از نسخه های قدیمی تر اندروید با هدف اطمینان از این که اپلیکیشن واتس اپ می تواند از ویژگی های نو و بعلاوه از اقدامات امنیتی پیشرفته تر استفاده کند، گرفته شده است. هدف از این اقدام، ارائه برترین تجربه ممکن در هنگام استفاده از اپلیکیشن است.

طبق نوترین آمار توزیع سیستم، درصد بسیار کمی از کاربران، همچنان از نسخه های قدیمی اندروید استفاده می نمایند. به خصوص اندروید 4.1 عملا دیگر وجود ندارد، در حالی که اندروید 4.4 سهم بسیار ناچیز 0.70 درصد را از بازار این سیستم عامل دارد. از این رو، تصمیم واتس اپ برای عدم پشتیبانی از این نسخه های سیستم عامل، احتمالا شامل تعداد قابل توجهی از کاربران نمی گردد.

اگر هنوز از یک گوشی هوشمند اندرویدی قدیمی استفاده می کنید، می توانید منتظر پیغام هشداری باشید که از کار افتادن واتس اپ را به شما اطلاع می دهد. این پیغام به شما اطلاع می دهد که برای ادامه استفاده از این اپلیکیشن، باید سیستم عامل اندروید خود را ارتقا دهید. بسیاری از اپلیکیشن ها از سیستم عامل های قدیمی پشتیبانی نمی نمایند و واتس اپ هم از این قاعده مستثنی نیست.

تصمیم برای افزایش حداقل الزامات مورد احتیاج برای نسخه های اندروید، منحصر به واتس اپ نیست. بسیاری از اپلیکیشن های کاربردی دیگر هم پشتیبانی از نسخه های قدیمی سیستم عامل ها را متوقف نموده اند. این امر برخاسته از این حقیقت است که با پیشرفت فناوری، حداقل احتیاج ها برای اپلیکیشن ها هم افزایش پیدا می نماید. چنین تدبیری، تضمین می نماید که فناوری قدیمی، اجرای قابلیت های نو و امکانات امنیتی پیشرفته را محدود نمی نماید. کاربران باید سیستم عامل خود را به روزرسانی نمایند تا از اپلیکیشن ها مورد علاقه خود استفاده نموده و از تجربه بهتر و امنیت دستگاه اطمینان حاصل نمایند.

بر اساس گزارش وب سایت گیزچاینا، ارتقاء به سیستم عامل نوتر، اغلب دسترسی به ویژگی ها و پیشرفت های نوی را فراهم نموده و تجربه کاربر را بهبود می بخشد. بنابراین، واتس اپ نمی تواند از نسخه های قدیمی تر اندروید پشتیبانی کند و همزمان، امنیت و بهبود اپلیکیشن را تضمین کند، حتی اگر این موضوع، برای برخی از کاربران ناخوشایند باشد.

منبع: فرارو

به "واتس اپ در کدام گوشی های اندرویدی از کار می افتد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واتس اپ در کدام گوشی های اندرویدی از کار می افتد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید