هشدار، هرگز این نوع روغن را مصرف نکنید

به گزارش وبلاگ سایه، مصرف خانگی روغن های جامد به هیچ عنوان توصیه نمی گردد. روغن جامد به دلیل بافت مورد احتیاج شیرینی ها، عمدتا در قنادی ها کاربرد دارد.

هشدار، هرگز این نوع روغن را مصرف نکنید

مصرف روغن های جامد و نیمه جامد باعث رسوب اسیدهای چرب اشباع در رگ ها و شریان ها، آترواسکلروز (سفت شدن جدار عروق)، تنگی و انسداد عروق قلب و سکته قلبی می گردد. در این مطلب با مضرات روغن نباتی در حالت جامد و نیمه جامد آشنا می شوید با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

مضرات روغن نباتی جامد و نیمه جامد

بر اساس نتایج آخرین یافته های علمی در دنیا، مصرف روغن های جامد و نیمه جامد بعلاوه به دلیل دارا بودن اسید چرب ترانس بالا خطر بروز سرطان سینه در خانم ها و سرطان پروستات در آقایان را افزایش می دهد.

اگر چه این روغن ­ها در حال حاضر در کشور ما با اصلاح فرمولاسیون و بهبود کیفیت به روغن نیمه جامد تبدیل شده اند که اندازه اسیدهای چرب اشباع و ترانس کمتری نسبت به روغن جامد دارند ولی باید توجه داشت که روغن نیمه جامد هم در مقایسه با روغن های گیاهی مایع، مقادیر بیشتری اسید چرب اشباع و اسید چرب ترانس دارد و مصرف آن ها خطراتی مانند افزایش کلسترول بد خون LDL، تنگی و انسداد عروق قلبی و نهایتا سکته قلبی را در پی دارند. به ویژه افرادی که دچار اختلالات چربی خون و کلسترول بالا هستند نباید از روغن جامد و نیمه جامد استفاده نمایند.

روغن های مایع با منشا گیاهی

توصیه می گردد برای پیشگیری از بیماری های قلبی-عروقی از روغن های مایع با منشا گیاهی مصرف گردد. چربی های مایع، روند بروز آترواسکلروز (سفت شدن جدار عروق) را کند می نماید. روغن نباتی مایع درصد بسیار کمی اسید چرب اشباع و مقادیر قابل توجه ای اسیدهای چرب غیر اشباع را که برای حفظ سلامت قلب لازم است دارند و مقدار اسید چرب ترانس آن کمتر از 2 درصد و در برخی از روغن های مایع تقریبا صفر است که زیرو ترانس نامیده می شوند. مصرف روغن های مایع قطعا برای حفظ سلامت به روغن حیوانی و روغن نباتی جامد و نیمه جامد ارجحیت دارد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب 30 کیلو کاهش وزن بدون عمل با دستگاه نو!+ویدیو را بخوانید.

منبع: همشهری

منبع: پیام دلتا

به "هشدار، هرگز این نوع روغن را مصرف نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار، هرگز این نوع روغن را مصرف نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید