نسخه های ترامپ برای بوریس جانسون پذیرفته نشد

به گزارش وبلاگ سایه، دفتر نخست وزیری انگلیس پیشنهاد رئیس جمهوری آمریکا را برای کمک دارویی به بوریس جانسون که به دلیل ابتلا به کووید19 در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بستری است، نپذیرفت.

نسخه های ترامپ برای بوریس جانسون پذیرفته نشد

روزنامه گاردین روز چهارشنبه در گزارشی افزود: روش درمانی هیچکدام از چهار شرکت نابغه دارویی آمریکا که دونالد ترامپ ادعا کرد به بهبود شرایط جسمانی نخست وزیر انگلیس کمک می کند از نظر بالینی آزمایش نشده و در بازار موجود نیست.

ترامپ دوشنبه گذشته گفته بود، با چهار شرکت دارویی که با دولت آمریکا همکاری می کنند صحبت کرده و از آنها خواسته تا بدون فوت وقت برای ارائه کمک به درمان بوریس جانسون با لندن تماس بگیرند.

وی افزود: آنها به زبانی صحبت می کنند که بیشتر مردم متوجه نمی شوند اما من یک مساله را متوجه شدم ... آنها از نظر درمان شناسی بسیار پیشرفته بوده و اکنون در لندن مستقر هستند. دفتر آنها در لندن همه امکانات لازم را در اختیار دارد و ببینیم اگر بتوانیم کمک خواهیم کرد.

با این حال دفتر نخست وزیری انگلیس گفت که تمایلی به پذیرش داروهایی تجربی ترامپ ندارد.

به گزارش گاردین، هیچ کدام از شرکت های یادشده، تماس با رئیس جمهوری آمریکا را تائید نکرده، بلکه تصریح کردند که روش دارو درمانی آنها از نظر بالینی آزمایش نشده است. آنها همچنین در مراحل اولیه کشف داروی کووید 19 و به دنبال جذب داوطلب برای انجام آزمایش هستند.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس، هشتم فروردین گذشته گفت که به کرونا مبتلا شده و خود را قرنطینه خواهد کرد. او یک هفته بعد گفت هنوز تب دارد و به خانه نشینی ادامه می دهد. با این حال دفتر نخست وزیری دو روز بعد (یکشنبه) گفت جانسون برای انجام آزمایش های بیشتر به بیمارستان منتقل شده است.

بر اساس آخرین اعلام دفتر نخست وزیری انگلیس، جانسون دوشنبه شب گذشته به بخش مراقبت های ویژه منتقل و تحت نظر کادر درمانی بیمارستان واقع شده است.

مایکل گوو معاون نخست وزیری انگلیس دیروز گفت، جانسون برای تنفس به ماسک اکسیژن وصل شده و در صورت نیاز از او مراقبت بیشتری خواهد شد.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "نسخه های ترامپ برای بوریس جانسون پذیرفته نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسخه های ترامپ برای بوریس جانسون پذیرفته نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید