برگزاری جشن کریسمس در دولت ترامپ در روزهای کرونایی

به گزارش وبلاگ سایه، خبرنگاران : در حالیکه آمریکا روزهای بسیار مرگباری را در دوران شیوع کرونا پشت سر می گذارد، اما رییس جمهور شکست خورده در انتخابات و پمپئو با نادیده دریافت هشدارها در حال برگزاری جشن کریسمس در کاخ سفید هستند.

برگزاری جشن کریسمس در دولت ترامپ در روزهای کرونایی

به گزارش وبلاگ سایه به نقل از ایرنا، در حالی دونالد ترامپ دومین روز از جشن کریسمس را در بعدازظهر چهارشنبه جشن گرفت که پیش از این پزشکان کاخ سفید به وی در مورد خطرات شیوع ویروس کرونا هشدار داده بودند.

به گزارش دیلی میل، تصاویر منتشر شده از مهمانی ترامپ نشان می دهد که بیشتر مهمانان بدون ماسک در محلی سرپوشیده و بدون رعایت فاصله اجتماعی در حال برگزاری جشن کریسمس هستند.

این مراسمات در حالی برگزار می شود که مقامات بهداشتی آمریکا بارها در مورد تجمع کردن در محل های سرپوشیده به علت افزایش خطرات شیوع ویروس کرونا هشدار داده اند.

روزنامه واشنگتن پست نیز روز پنجشنبه گزارش داد که مایک پمپئو وزیر امور خارجه امریکا نیز به دنبال برگزاری جشنی در مقر وزارت خارجه است و هم اکنون برای 900 مهمان دعوت نامه ارسال کرده است.

در دعوتنامه پمپئو که یک نسخه از آن بدست واشنگتن پست رسیده ،آمده که دیپلماسی در خانه برای تعطیلات ظهر در اتاق بنجامین فرانکلین 15 دسامبر (25 آذر) برگزار می شود.

سخنگوی این مراسم برای توجیه ارسال دعوت نامه پمپئو و برای برگزاری جشن در این روزهای کرونایی گفت: مقامات قرار است در این مراسم به کار کامل پروتوکل های بهداشتی از جمله حفظ فاصله اجتماعی را رعایت کنند و استفاده از ماسک در این مراسم اجباری است.

وزارت خارجه آمریکا در حالی مدعی حفظ پروتوکل های بهداشتی در جشن های آخر سال است که رییس جمهوری آمریکا از روز سه شنبه در حال برگزاری جشن کریسمس در کاخ سفید است و تا کنون دیده نشده که در این چند روز مهمانان و برگزار کنندگان این مراسم پروتوکل های بهداشتی را رعایت کنند.

جشن های بذل و خنده در حالی در کاخ سفید که میزبان رییس جمهور شکست خورده در انتخابات 2020 است برگزار می شود که به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تا کنون 14 میلیون و 108 هزار و 606 نفر به بیماری کووید 19 مبتلا شده اند و بیش از 276هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

امریکا در حالی شاهد افزایش شیوع کرونا و افزایش مرگ و میر است که دولت ترامپ با توجه به عدم کسب پیروزی در انتخابات 2020 ریاست جمهوری مهار فرایند کرونا در کشور را متوقف کرده و تنها بر ادعاهای بی اساس انجام تقلب در انتخابات متمرکز شده است.

دکتر آنتونی فاوچی متخصص بیماری های عفونی آمریکا گفت که اگرچه مردم از فاصله گذاری اجتماعی خسته شده اند، اما باید تا زمان تهیه واکسن مقاومت کنند.

در حال حاضر، بیشتر ایالت های آمریکا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، محدودیت های تازه ای وضع کرده اند.

به گفته مقامات بهداشتی آمریکا، عواقب کرونایی سفرهای زیادی که در تعطیلات روز شکرگزاری انجام شد، در آستانه جشن سال نو میلادی بروز پیدا خواهد کرد و کریسمس امسال، آمریکا شاهد جهش قابل توجه در میزان شیوع این بیماری خواهد بود.

منبع: اقتصادنیوز

به "برگزاری جشن کریسمس در دولت ترامپ در روزهای کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جشن کریسمس در دولت ترامپ در روزهای کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید