نرخ زوج و فرد را حذف نکردیم که 3 برابر آن را از مردم بگیریم

به گزارش وبلاگ سایه، محمدعلی کرونی در تبادل نظر با خبرنگاران با بیان این که در مدل قبلی طرح ترافیک که تا سال 96 اجرا می شد، روال بدین صورت بود که درصورت خرید طرح ترافیک، اجازه تردد در تمامی سطح شهر برای خودروهای دارای طرح صادر می شد و مخالف بودن پلاک در روزی که تردد انجام می شد نیز باعث جریمه شدن از سوی پلیس نمی شد گفت: از آنجاییکه در طرح جدید تعرفه تردد در محدوده زوج و فرد به علت مخالفت فرمانداری حذف شد و عملا راهکاری برای جلوگیری از جریمه شدن توسط پلیس در مصوبه وجود نداشت بنابراین تبصره ای در متن آورده شد که همانند گذشته خودروهایی که تمایل به تردد در محدوده زوج و فرد در روزهای مخالف پلاکشان را دارند با پرداخت مبلغ طرح ترافیک از این تسهیل برخوردار شوند.

نرخ زوج و فرد را حذف نکردیم که 3 برابر آن را از مردم بگیریم

وی با اشاره به این که این تبصره باعث نخواهد شد که شهرداری این تسهیلات را به نفع خود تفسیر نموده و نسبت به اخذ عوارض از این گروه خودروها اقدام کند گفت: اصل موضوع که نرخ تردد در محدوده زوج و فرد بوده در مصوبه حذف شده و این فاقد وجاهت قانونیست که نرخ طرح ترافیک را به محدوده زوج و فرد تسری دهیم و از شهروندانی که طرح ترافیک ندارند و در روز مخالف پلاکشان در محدوده زوج و فرد تردد می نمایند عوارض اخذ کنیم چرا که این گروه از خودروها توسط پلیس اعمال قانون می شوند.

کرونی تاکید نمود: تبصره مذکور صرفا برای ایجاد مسیری به منظور جلوگیری از جریمه پلیس هدایت و رانندگی و تبعات بعدی آن بوده که گویا معاونت حمل و نقل اصرار دارد آن را تفسیر به نفع کند. اینکه طرح ترافیک پیروز نبوده و درآمدهای شهرداری از این محل محقق نشده نباید باعث اتخاذ تصمیمات غیرکارشناسی و مغایر با منافع شهروندان گردد. نرخ زوج و فرد را حذف نکردیم که 3 برابر آن را از مردم بگیریم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نرخ زوج و فرد را حذف نکردیم که 3 برابر آن را از مردم بگیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ زوج و فرد را حذف نکردیم که 3 برابر آن را از مردم بگیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید