سازمان ملل: حداقل 10 هزار کودک در جنگ یمن کشته شده اند

به گزارش وبلاگ سایه، دبیرکل سازمان ملل متحد تاکید نمود که حداقل 10 هزار کودک در جنگ یمن کشته شده اند.

سازمان ملل: حداقل 10 هزار کودک در جنگ یمن کشته شده اند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سایه، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در ویدئو کنفرانس جمع آوری یاری های اقتصادی برای یمن گفت که حداقل 10 هزار کودک در جنگ هفت ساله یمن کشته یا زخمی شده اند.

گوترش در ادامه اضافه کرد: مردم یمن در هفت سال گذشته از مرگ، ویرانی، آوارگی، گرسنگی رنج برده اند.

وی بعلاوه تاکید نمود: ده ها هزار غیرنظامی از جمله حداقل 10 هزار کودک در درگیری های یمن کشته شده و میلیون ها آواره داخلی در این کشور به صورت روزانه برای زنده ماندن دست و پنجه نرم می نمایند.

گوترش گفت که در ماه های اخیر به علت کمبود بودجه در یمن، مجبور شده اند دو سوم برنامه های یاری های بشردوستانه را کاهش دهند.

دبیر کل سازمان ملل متحد بعلاوه گفت: حدود 4 میلیون نفر در شهرهای بزرگ یمن ممکن است دسترسی به آب آشامیدنی سالم را از دست بدهند.

گوترش توضیح داد: برای دستیابی به بیش از 17 میلیون نفر در یمن به 4.3 میلیارد دلار بودجه احتیاج است.

بر اساس گزارش وب سایت سازمان ملل، اکنون بیش از 17.4 میلیون یمنی در ناامنی غذایی قرار دارند؛ پیش بینی می گردد در ماه های آینده 1.6 میلیون نفر دیگر در سطح اضطراری گرسنگی قرار بگیرند که مجموع افراد دارای احتیاج های اضطراری را تا سرانجام سال به 7.3 میلیون نفر می رساند .

دیوید بیزلی مدیر اجرایی برنامه دنیای غذا، گفت این ارقام دلخراش تأیید می نماید که ما در حال شمارش معکوس برای فاجعه در یمن هستیم و تقریباً زمان لازم برای اجتناب از آن به سرانجام رسیده است.

به گفته وی، اگر فوراً بودجه تازه قابل توجهی دریافت نکنیم، گرسنگی و قحطی گسترده در پی خواهد داشت اما اگر اکنون اقدام کنیم، هنوز فرصتی برای جلوگیری از فاجعه قریب الوقوع و نجات میلیون ها نفر وجود دارد.

بر اساس آخرین تجزیه و تحلیل ناامنی غذایی، سوء تغذیه حاد در میان بچه ها زیر پنج سال در یمن و تازه مادران افزایش یافته است. در سرتاسر این کشور، که پیش از تشدید درگیری یکی از فقیرترین کشور های دنیا بود، اکنون 2.2 میلیون کودک دچار سوءتغذیه شدید هستند؛ 500 هزار کودک دیگر با سوءتغذیه حاد شدید روبرو هستند که یک شرایط تهدید نماینده زندگی است .

عربستان سعودی از مارس 2015 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با یاری و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن- فقیرترین کشور عربی- شروع کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت دنیای و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سازمان ملل: حداقل 10 هزار کودک در جنگ یمن کشته شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: حداقل 10 هزار کودک در جنگ یمن کشته شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید