روسیه: موشک بالستیک سارمات به همه جای زمین می رسد

به گزارش وبلاگ سایه، دبیرکل سازمان فدرال فضایی روسیه گفت، موشک بالستیک قاره پیمای سارمات این کشور در مقایسه با موشک وویوودا (Voyevoda)، می تواند مسافت عملا نامحدودی را طی کند.

روسیه: موشک بالستیک سارمات به همه جای زمین می رسد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، دمیتری روگوزین، دبیرکل سازمان فضایی روسیه (روسکازموس) گفت، موشک بالستیک قاره پیمای سارمات روسیه بسیار قوی تر از تسلیحات استراتژیک دیگر از جمله موشک آمریکایی مینوتمن3 است.

روگوزین در گفتگو با شبکه تلویزیون روسیه 24 گفت، این موشکی است که بسیار قوی تر از تسلیحات استراتژیک دیگر است، از جمله موشک مینوتمن3، که تحت خدمت آمریکاست. هم از نظر فاصله ای که این موشک توانایی طی کردن آن را دارد و هم از نظر قدرت کلاهک جنگی که آن را به قلمرو دشمنان می رساند.

او با بیان اینکه داده های فنی این موشک، آن را در برابر سامانه های دفاع موشکی فعلی و آینده آمریکا و ناتو آسیب ناپذیر می کند، گفت: این موفقیت بزرگی برای طراحان و مهندسان ماست و بسیار مفتخر هستیم.

وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه هفته گذشته اعلام کرد که این کشور نخستین پرتاب آزمایشی موشک سارمات را با موفقیت از پایگاه فضایی پلستسک انجام داده است.

خبرگزاری تاس به نقل از متخصصان نوشت، این موشک می تواند کلاهک موشکی هدف گیری پرشمار مستقل MIRV تا وزن 10 تن را از جهت قطب های شمال و جنوب به هر کجای زمین برساند.

منبع: فرارو

به "روسیه: موشک بالستیک سارمات به همه جای زمین می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: موشک بالستیک سارمات به همه جای زمین می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید