برطرف 8 مشکل خانگی با گچ

به گزارش وبلاگ سایه، ما در این گزارش روش های مختلفی را برای استفاده از گچ برای مقابله با مسائل رایج در خانه و اطراف خود پیدا نموده ایم.

برطرف 8 مشکل خانگی با گچ

به گزارش ، گچ از زمان کودکی دوست ما بوده است، اما می دانیم، بیشتر لوازم هنری است. این سنگ های کربنات سفید متخلخل می توانند در هنگام مسائل عادی خانگی که همه ما با آن روبرو هستیم، قادر به شگفتی شوند. استفاده از آن بسیار آسان است و نه تنها در کار های روزانه خود به شما یاری می نماید بلکه باعث صرفه جویی در هزینه و زمان زیادی نیز خواهد شد.

ما قصد داریم تا به شما یاری کنیم و روش های مختلفی را برای استفاده از گچ برای مقابله با مسائل رایج در خانه و اطراف خود پیدا نموده ایم. آن ها را در زیر آنالیز کنید.

بیکن، پیتزا، همبرگر، به همان اندازه که همه ما غذا های مضر روغنی را دوست داریم، وقتی به طور تصادفی آن را روی خودمان می اندازیم، سردرد عظیمی می گردد. از بین بردن لکه های چربی از لباس - خواه لباس، یا سفره پارچه ای، کاری بسیار خسته نماینده است، اما اگر گچ با خود دارید نگران نباشید.

به جای اینکه لکه را با دست بشویید و سپس لباس ها را داخل ماشین لباسشویی بریزید، سعی کنید روی آن را یک تکه گچ بمالید و 10 دقیقه صبر کنید. گچ اضافی را پاک کنید و سپس سعی کنید موارد کثیف را بشویید. گچ چربی را جذب نموده و آن را به راحتی از بین می برد.

قاشق و ظروف نقره ای به مرور زمان درخشش خود را از دست می دهند. اما می توانید با قرار دادن مقداری گچ در همان کابینت که در آن مجموعه های کارد و چنگال و ظروف نقره خود را نگه می دارید، می توانید از وقوع این اتفاق جلوگیری کنید. لکه هایی نقره ای به دلیل رطوبت ایجاد می شوند که با وجود گچ جذب می شوند.

برای جلوگیری از تبدیل شدن جواهرات خود می توانید از گچ بهره ببرید. به سادگی یک تکه گچ را در جعبه جواهرات خود و یا کابینت نگه دارید و بگذارید که از اموال گرانبهای شما محافظت کند. در صورت لزوم گچ را جایگزین کنید.

برای جلوگیری از تبدیل شدن جواهرات و نقره ها می توانید از گچ بهره ببرید

وقتی یک کمد عظیم دارید، و از آن زیاد استفاده نمی کنید و در آن را زیاد باز نمی کنید بوی نم و ناخوشایندی می گیرد. نه تنها کمد بلکه جعبه ها و ... که در آن ها مدت زمان زیادی باز نشده بوی بد می گیرند.

برای مقابله با آن، شما به یک متخصص یا چیز های خیلی فانتزی احتیاج ندارید، فقط به گچ احتیاج دارید! از آنجا که از نظر طبیعت بسیار متخلخل است، گچ قادر به جذب هم بو و هم بوی بد است. مقداری گچ را بردارید و آن را در کمد لباس، جعبه ها، اتاق زیر شیروانی یا هر مکان دیگری که در خانه شما بدون استفاده باقی ماده است قرار دهید. تا تاثیر آن را ببینید.

اکسیداسیون یک فرایند طبیعی است. این ابزار یا هر فلزی باشد، برای این ماده، زنگ زدگی چیزی است که با رسیدن به سطح رطوبت خاصی اتفاق می افتد. با این حال، شما می توانید به سادگی با استفاده از گچ از زنگ زدگی جلوگیری کنید! برخی از قطعات گچ را در جعبه ابزار خود نگه دارید و بگذارید همه رطوبت موجود در هوا را جذب می نماید.

نکته اضافی: هنگامی که از یک پیچ گوشتی استفاده می کنید، گچ را بگیرید و آن را روی قسمت کوچک ابزار بمالید. این به شما یاری می نماید تا سریعتر پیچ را پیچ کنید و از لغزیدن پیچ گوشتی جلوگیری کنید.

مورچه ها عموماً موجوداتی بی ضرر هستند که به تجارت خود توجه می نمایند. در واقع، مورچه های سیاه و باغ حتی نیش نمی زنند. با این حال، مورچه هایی که با خانه های شما می آیند می توانند خطرناک باشند، زیرا می توانند بیماری ها را انتقال بدهند. اگر به آشپزخانه شما برسند، می توانند غذای شما را آلوده نموده و شما را بیمار نمایند.

خوشبختانه، مورچه ها از گچ وحشت دارند و اگر در خانه خود مسئله ای مورچه ندارید، می توانید با کشیدن خطوط با گچ، مورچه ها را دور نگه دارید. شوخی نمی کنیم. گچ را بگیرید و خطوط را در درب، پنجره ها، دریچه های آشپزخانه خود و هر مکان دیگری که فکر می کنید مورچه ها از آنجا می توانند وارد شوند بکشید!

مهم نیست که چقدر لباس های سفید خود را با مواد شوینده ای که ادعا می نمایند لباس های خود را مانند برف برای همواره نگه دارید، بشویید، اما به مرور زمان تمایل به زرد شدن آن دارند. اما زردی هرگز محو نمی گردد. راهکار چیست؟ قبل از شستشو، لباس های سفید خود را با گچ مالش دهید.

گچ به حفظ رنگ سفیدی و نگه داشتن لباس های سفید شما یاری می نماید. این به خلاص شدن از شر زرد ناخواسته یاری می نماید و بعد از چند شستشو، زردی را کاملاً از لباس خود محو می کنید. همین کار را می توان برای راحت تمیز کردن کثیفی که در اطراف یقه پیراهن ها جمع می گردد، اعمال کرد. اگر لکه ها واقعاً در اطراف یقه بد هستند، مقداری گچ را روی آن ها مالش دهید، بگذارید 10 دقیقه در آنجا بنشیند و بعد آن را بشویید.

اگر بچه ها یا حیوانات خانگی دارید، می دانید دریافت لکه ها روی دیوار های شما بسیار آسان است؛ و پخت و پز برای مدت زمان طولانی تر لکه های ناخواسته را روی دیوار های آشپزخانه شما نیز می گذارد، و حتی گاهی اوقات سقف، که تمیز کردن آن بسیار سخت است.

به جای اینکه مبلغ زیادی هزینه کنید و دیوار های خود را مجددا رنگ کنید، این کار را امتحان کنید. یک تکه گچ را که با رنگ دیوار ها و سقف های شما مطابقت دارد را بردارید و آن را روی لکه ها مالش دهید. می توانید در دیوار خود گچ را روی ترک های کوچک و ضایعات نیز بمالید و آن ها را از بین ببرید.

علاوه بر همه اصلاحات آسان خانگی فوق، می توانید گچ را نیز در زیبایی خود قرار دهید. یک قلم موی کوچک را روی گچ بمالید و سپس از آن برای تمیز کردن ناخن های خود بهره ببرید. با این فرآیند از شر خاک خلاص می شوید و گچ باعث می گردد ناخن های شما روشن گردد. همین کار را می توان برای ناخن های پا نیز تکرار کرد.

منبع: بیتوته

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "برطرف 8 مشکل خانگی با گچ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف 8 مشکل خانگی با گچ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید