رشد ارزش کل معاملات فرابورس ایران، معامله 4.2 میلیارد ریال اوراق

به گزارش وبلاگ سایه به نقل از فرابورس ایران، قسمت عمده ای از ارزش معاملات امروز 7 بهمن ماه 97 که نسبت به روز گذشته رشد 18 درصدی را نشان می داد، به معاملات اوراق بدهی در بازار ابزارهای نوین اقتصادی اختصاص داشت به طوری که ارزش دو معامله بلوکی در نمادهای اشاد94 و شستا9922 در این بازار بیش از یک هزار و 186 میلیارد ریال بود.

رشد ارزش کل معاملات فرابورس ایران، معامله 4.2 میلیارد ریال اوراق

در این بازار امروز 16 میلیون ورقه به ارزش 2 هزار و 295 میلیارد ریال معامله شد و اخزا709 بیشترین ارزش معاملاتی را از آن خود کرد.

در سمت دیگر بازار، معاملات سهام در دو بازار اول و دوم امروز با جابه جایی 315 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 35 میلیارد ریال و خرید و فروش 242 میلیون سهم به ارزش 640 میلیارد ریال در بازار پایه پیگیری شد.

از طرف دیگر، پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری مشترک آسمان امید در نماد آسامید نیز با معامله بیش از 6.5 میلیون ورقه امروز در بازار سوم فرابورس پیگیری شد که حقیقی ها مشارکت حدود 26 درصدی در سمت خرید داشتند.

رصد نمادهای فرابورسی در روزی که گذشت نیز نشان می دهد بیشترین افزایش قیمت مربوط به نماد حآسا بوده و بیشترین کاهش قیمت نسبت به قیمت خاتمهی را نماد زشگزا تجربه نموده است و سه نماد ذوب، سمگا و زاگرس پُربازدیدترین نمادها در جریان معاملات امروز بودند.

همچنین عنوان بیشترین حجم معاملاتی در میان تمامی بازارهای فرابورس به نماد ذوب با حجم معاملات 84 میلیونی رسید و نماد زدشت با ارزش معاملات بیش از 150 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملاتی را در میان تمامی نمادها در اختیار گرفت.

در نهایت، شاخص کل نیز امروز ضمن تجربه افت 20 واحدی در خاتمه معاملات در سطح 1942 واحدی ایستاد. معاملات منفی در نمادهای زاگرس، مارون و هرمز بیش از هر چیز بر افت حدود یک درصدی امروز این نماگر موثر بود به طوری که اهرم مثبت و 3 واحدی نماد دماوند نیز نتوانست بر این آثار منفی غلبه کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رشد ارزش کل معاملات فرابورس ایران، معامله 4.2 میلیارد ریال اوراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد ارزش کل معاملات فرابورس ایران، معامله 4.2 میلیارد ریال اوراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید