دادگاه فدرال آمریکا با درخواست دولت ترامپ مخالفت کرد

به گزارش وبلاگ سایه، یک دادگاه فدرال آمریکا با درخواست دولت دونالد ترامپ برای صدور مجوز استفاده از بودجه نظامی به منظور ساخت دیوار در مرز این کشور با مکزیک مخالفت کرد.

دادگاه فدرال آمریکا با درخواست دولت ترامپ مخالفت کرد

به گزارش روز پنجشنبه تارنمای آمریکایی هیل، دادگاه استیناف حوزه نهم ایالات متحده آمریکا دیروز از درخواست دولت ترامپ برای توقف موقت حکم دادگاه بدوی (منطقه ای) آمریکا در جلوگیری از اختصاص بودجه نظامی برای ساخت دیوار در مرز این کشور با مکزیک سرباز زد.

قضات دادگاه فدرال در حکم صادر شده در این زمینه نوشتند، به این نتیجه رسیده اند که استفاده از این بودجه نقض شروط قانون اساسی است که دستگاه اجرایی کشور را از استفاده از بودجه در صورت فقدان تخصیص بودجه از سوی کنگره منع می نماید.

این حکم شامل بعضی از بودجه های نظامی است که ترامپ میخواهد برای ساخت دیوار در مرز جنوبی این کشور با مکزیک از آنها استفاده کند.

ریچارد کلیفتون قاضی دادگاه فدرال که در دولت جورج دبلیو بوش رئیس جمهوری اسبق آمریکا منصوب شده بود و قاضی میشل فریلند منصوب شده از سوی باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین در حکم خود نوشتند که بر این باور هستند که بعید است دولت بتواند پیروز به استیناف از حکم دادگاه بدوی گردد.

دولت ترامپ با درخواست اضطراری از دادگاه استیناف حوزه نهم خواسته بود، دستور دادگاه بدوی را لغو کند.

قضات دادگاه حوزه نهم ضمن مخالفت با این درخواست دولت آمریکا، عنوان کردند که مقام ها به غلط بودجه ای را بر اساس بخش 8005 قانون وزارت دفاع سال 2019، اختصاص داده اند که امکان تخصیص دوباره بودجه برای الزامات نظامی پیش بینی نشده را فراهم می نماید.

این قضات همچنین بیان کردند که بسیار احتمال دارد گروه هایی که استفاده از بودجه نظامی برای ساخت دیوار را به چالش کشیده اند، از جمله اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا و سازمان دفاع از محیط زیست آمریکا موسوم به باشگاه سیرا در کوشش های خود پیروز شوند.

اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا به دنبال دستور قضات در بیانیه ای گفت که وقتش رسیده ترامپ در جهت پیروی از دستور دادگاه اقدام کند. این اتحادیه اعلام نموده که این حکم دادگاه بر اساس این مفهوم اولیه است که فقط کنگره می تواند در تخصیص بودجه نقش داشته باشد.

هیل نوشت: حکم دادگاه فدرال ضربه حقوقی دیگری به دولت ترامپ است. رئیس جمهوری آمریکا ژانویه گذشته بعد از بن بست در دستیابی به توافقی با کنگره برای اختصاص بودجه جهت ساخت دیوار در مرز با مکزیک وضعیت فوق العاده را گفت.

دستور جدید این دادگاه همچنین طرح شکایات متعددی را در پی داشته است، از جمله شکایت دیروز از سوی اتحادیه آزادی های مدنی و شکایت های دیگری است که توسط دمکرات های کنگره و گروهی از ایالت ها مطرح شده است.

هیل پیش بینی کرد که این پرونده هنوز بسته نشده، زیرا مقام های دولت ترامپ همچنین کوشش ها برای مخالفت با ساخت دیواری که وی وعده آن را داده است، به چالش خواهند کشید.

ترامپ از زمان کمپین انتخابات سال 2016 وعده داده بود جلوی ورود مهاجران را که متجاوز توصیف نموده بود، خواهد گرفت. وی ابتدا گفته بود هزینه ساخت این دیوار را از مکزیک خواهد گرفت، اما به دنبال مقاومت مقام های مکزیکی با این درخواست، به کنگره متوسل شد تا با تصویب بودجه، هزینه ساخت این دیوار را تقبل نمایند.

منبع: همشهری آنلاین

به "دادگاه فدرال آمریکا با درخواست دولت ترامپ مخالفت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه فدرال آمریکا با درخواست دولت ترامپ مخالفت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید