خبرنگاران یاری 110 میلیون دلاری بانک توسعه آسیایی به بخش انرژی افغانستان

به گزارش وبلاگ سایه، تهران - خبرنگاران - بانک توسعه آسیایی امروز از تصویب اعطای یاری 110 میلیون دلاری به منظور تقویت بخش انرژی برق افغانستان به وسیله ارتقاء و ثبات تجارت انرژی مرزی و همچنین حمل و نقل در عرصه های زیربنایی و توسعه اطلاع داد.

خبرنگاران یاری 110 میلیون دلاری بانک توسعه آسیایی به بخش انرژی افغانستان

به گزارش وبلاگ سایه از مدرن دیپلماسی، این پروژه با یاری به دو برابر کردن هرچه سریع تر حجم واردات برق و اطمینان از تأمین برق طولانی مدت مقرون به صرفه، به برطرف مشکل کمبود برق افغانستان یاری خواهد نمود.

این پروژه، نخستین عملیات موازی سازی (همزمان سازی) سیستم برق افغانستان با سیستم برق آسیای میانه است و پس از اتمام، دسترسی بهتر به مشتریان را فراهم ساخته و 500 هزار اتصال جدید به خانوارها، نهادهای تجاری و مشتریان صنعتی را تسهیل می نماید.

تقاضا برای دسترسی به برق در افغانستان در حالی به سرعت رو به افزایش است که این کشور برای رشد مالی به آن احتیاج ضروری دارد. این پروژه با تقویت شبکه و افزایش ظرفیت واردات برق به دستیابی مقرون به صرفه برای خانوارها و مشاغل یاری خواهد نمود.

افغانستان برای تأمین تقاضای داخلی خود به واردات انرژی به کشورهای همسایه متکی است. با وجود پیشرفت چشمگیر از سال 2002، فقط حدود 34٪ از مردم این کشور به برق متصل به شبکه، دسترسی دارند.

بانک توسعه آسیایی یکی از بزرگترین شرکای توسعه بودجه افغانستان در بخش انرژی با تعهدات انباشته 1.77 میلیارد دلار یاری بلاعوض از سال 2002 به بعد بوده است.

بودجه این پروژه از منابع صندوق های ویژه این بانک تأمین می گردد و بخشی از یک برنامه سرمایه گذاری برای بهبود تأمین انرژی 1.2 میلیارد دلاری است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران یاری 110 میلیون دلاری بانک توسعه آسیایی به بخش انرژی افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یاری 110 میلیون دلاری بانک توسعه آسیایی به بخش انرژی افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید