خبرنگاران کرونا نیویورک را ورشکست کرد

به گزارش وبلاگ سایه، تهران - خبرنگاران - شبکه بلومبرگ گزارش داد که ورشکستگی در نیویورک در زمان همه گیری ویروس کرونا در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته 40 درصد افزایش یافته است.

خبرنگاران کرونا نیویورک را ورشکست کرد

به گزارش وبلاگ سایه بلومبرگ سه شنبه شب اضافه نمود: شیوع ویروس کرونا تجارت در شهر نیویورک را زمین گیر کرده و تقریبا 6هزار کسب و کار در مدت شیوع کرونا در این شهر تعطیل شده و درصد ورشکستگی در نیویورک نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد افزایش یافته است.

براساس این گزارش، کرونا هم اکنون موجب بسته شدن کرکره فروشگاه های مناطق تجاری هر پنج بخش نیویورک شده است و شرایط در این شهر بدتر نیز خواهد شد.

به نوشته بلومبرگ، از 16 مارس تا 27 سپتامبر (26 اسفند تا 6 مهر) بیش از 600 کسب و کار فقط در مناطق جنوبی و شرقی نیویورک اعلام ورشکستگی کرده اند.

اداره خدمات تجارت های کوچک نیویورک نیز از ماه ژوئن (تیر) از طرف مشاغل کوچک حدود 35 هزار درخواست کمک دریافت کرده است.

سازمان غیرانتفاعی مشارکت برای شهر نیویورک همچنین پیش بینی می کند که این بیماری همه گیر منجر به توقف دائمی حدود یک سوم 230 هزار کسب و کار تجاری در نیویورک خواهد شد.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در شهر نیویورک روز یکشنبه برای اولین بار پس از سه ماه شمار مبتلایان جدید به بیماری کرونا در نیویورک به بیش از یک هزار نفر رسید.

آخرین بار در ماه ژوئن (خرداد) شمار مبتلایان کرونایی نیویورک به بیش از یک هزار نفر رسید.

افزایش مبتلایان کرونا در نیویوک در حالی فرایند صعودی دارد که هنوز فصل آنفلونزا در این شهر آغاز نشده و کارشناسان پیش از این در مورد ادغام آنفلونزا با کرونا هشدار داده بودند.

آخرین آمار نشان می دهد که تا بامداد چهارشنبه (9 مهرماه 99) هفت میلیون و 365 هزارو 427 نفر در آمریکا به بیماری کرونا مبتلا شده و 209 هزارو 922 نفر نیز بر اثر این بیماری فوت شده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کرونا نیویورک را ورشکست کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا نیویورک را ورشکست کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید