حقوقی های فروشنده در روزهای سبز بازار کجا بودند ؟

به گزارش وبلاگ سایه، نوید خاندوزی گفت: حقوقی هایی که این روزها فروشنده هستند، در ماه های قبل که بازار 50 درصد بالاتر از قیمت امروز صف خرید بود، کجا بودند.

حقوقی های فروشنده در روزهای سبز بازار کجا بودند ؟

به گزارش وبلاگ سایه به نقل بورس نیوز ، روز گذشته به محض سبز شدن و افزایش نسبی تقاضای بازار، حقوقی ها در بعضی نمادها اقدام به عرضه های سنگین کردند. بعد هم بعضی از فروشندگان در پاسخ به نقدها گفتند حقوقی هم باید به فکر سود خود باشد!

نوید خاندوزی کارشناس بازار سرمایه در گفت وگو با بورس نیوز در مورد عرضه های سنگین حقوقی ها اظهار داشت: ما همه معتقدیم که هر شخصی، اختیار خرید و فروش دارایی خود را دارد اما؛ در نظر داشته باشید که در عین حال، باید به محیط کسب و کار هم احترام گذاشت. کما اینکه در سایر صنوف هم، تمام کسبه یک راسته در یک راستا فعالیت می نمایند و احترام سایر هم صنفی ها را حفظ می نمایند. بازارسرمایه هم از این قضیه مستثنی نیست و بهتر است همه کوشش نمایند تا از شرایط ایجاد شده، فاصله بگیریم.

وی اضافه کرد: نکته دیگر آن که موافق ممنوع کردن دستوری فروش حقوقی ها نیستم اما؛ حقوقی هایی که این روزها فروشنده هستند، در ماه های قبل که بازار 50درصد بالاتر از قیمت امروز صف خرید بود، کجا بودند؟ چرا آن موقع که بازار سرمایه عطش خرید داشت، فروشنده سهم نبودند و حالا بعد از 50 الی 60 درصد اصلاح قیمتی، تازه پی برده اند سهم هایشان ارزنده نیست؟ این رفتارها، عملکرد این حقوقی ها را زیر سوال می برد و منطقی نیست یک شخص حقوقی که همیشه بازار را زیر نظر دارد، حالا که بازار بعد از یک اصلاح سنگین استارت حرکت زده، با این عرضه ها مانع حرکت سهم ها شود . این اشخاص باید جوابگوی عدم النفعی که برای سایر سهامداران ایجاد نموده اند، باشند و نباید سایر سهامداران تاوان تحلیل نادرست این اشخاص از بازار را بدهند. با این تفاسیر، با وجود آنکه معتقدم هر شخص اختیار فروش سهام خود را دارد، ولی باید عملکرد فروشنده ها برای افکار عمومی شفاف شود و احترام به محیط کسب و کار هم حفظ شود.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه مصاحبه در توصیه به سهامدارانی که در این چند ماه متحمل ضرر و زیان شده اند، گفت: ارزندگی یا عدم ارزندگی هر سهم بستگی به نگاه و تحلیل سرمایه گذاران نسبت به آن سهم دارد؛ ولی به نظر می رسد بعد از یک اصلاح تقریبا 60 درصدی در بیشتر سهم های بازار، تقریبا تمام فعالان بازار سرمایه به اتفاق نظر رسیده اند که سهم ها جذاب شده و نگهداری آنها ریسک زیادی به همراه ندارد. مهمترین اقدامی که باید هر سرمایه گذار انجام دهد، تحلیل سهم ها و آنالیز چشم انداز یک سال آینده سهم و ارزش گذاری بر اساس تحلیل و چشم انداز آینده است. اگر سرمایه گذاران، برآوردی از ارزش هر سهم بر مبنای تحلیل داشته باشند، بسیاری از مسائل رفتاری بازار سرمایه ما مرتفع شده و پاسخ به این سوال که آیا نگهداری سهمی، منطقی هست یا نه، سخت نخواهد بود.

منبع: جام جم آنلاین

به "حقوقی های فروشنده در روزهای سبز بازار کجا بودند ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقوقی های فروشنده در روزهای سبز بازار کجا بودند ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید