تداوم عوارض جانبی کووید 19 پس از بهبود بیماری

به گزارش وبلاگ سایه، نتایج یک آنالیز نشان می دهد که از هر 10 بیمار بهبود یافته از بیماری کووید 19 حدود 9 نفر عوارض جانبی طولانی تری را تجربه می نمایند.

تداوم عوارض جانبی کووید 19 پس از بهبود بیماری

به گزارش وبلاگ سایه از ایسنا، مطالعه اجرا شده در کره جنوبی نشان داد: از هر 10 بیمار مبتلا به کووید 19 حدود 9 بیمار پس از بهبودی دچار عوارض جانبی همچون احساس خستگی، عوارض جانبی روانی و از دست دادن حس بویایی و چشایی هستند.

نتایج این تحقیق پس از آن منتشر شد که شمار قربانیان بیماری کووید 19 روز گذشته (سه شنبه) از یک میلیون نفر فراتر رفت و نقطه عطف تلخی را در دوران همه گیری این بیماری در دنیا رقم زد. شیوع کروناویروس خسارت های جدی به اقتصاد دنیای وارد نموده، سیستم سلامت را با فشار مضاعفی روبرو ساخته و نحوه زندگی افراد را تغییر داده است.

کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در کره جنوبی در یک تحقیق آنلاین که با مشارکت 965 بیمار بهبودیافته از کووید 19 انجام گرفت دریافتند که 879 بیمار یا 91.1 درصد از این افراد حداقل به یکی از عوارض جانبی این بیماری دچار هستند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، احساس خستگی با 26.2 درصد، شایع ترین عارضه جانبی در این بیماران بوده و پس از آن مشکل در تمرکز با 24.6 درصد در رتبه بعدی واقع شده است. عوارض جانبی روانی و از دست دادن قدرت بویایی و چشایی از دیگر پیامدهای این بیماری پس از بهبودی بوده است.

منبع: جام جم آنلاین

به "تداوم عوارض جانبی کووید 19 پس از بهبود بیماری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم عوارض جانبی کووید 19 پس از بهبود بیماری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید