تخت روانچی:سازمان ملل در دو سطح مشغول موضوع کرونا و ایران است، همه کشورها متضرر می شوند

به گزارش وبلاگ سایه، سفیر و نماینده کشورمان در سازمان ملل گفت: تحریم های ایران تمام بشریت را مورد حمله قرار می دهد.

تخت روانچی:سازمان ملل در دو سطح مشغول موضوع کرونا و ایران است، همه کشورها متضرر می شوند

به گزارش خبرگزاری وبلاگ سایه، مجید تخت روانچی کننده ایران در سازمان ملل متحد گفت: ما با مقامات سازمان ملل در سطوح مختلف در تماس هستیم، همانطور که می دانید سازمان بهداشت جهانی ارتباط مستقیم و نزدیکی با مقامات جموری اسلامی ایران دارد و با دفتر آن ها در ایران و مدیرکل آن ها در ارتباط است.

وی ادامه داد: در نیویورک هم با دبیرکل سازمان ملل، تماس مستقیم داریم، دکتر ظریف هم با دبیرکل صحبت کرد. بحث اصلی کرونا و اقداماتی است که سازمان ملل می توانند در مبارزه ایران با این ویروس انجام دهد. من هم 2 بار با دبیرکل تماس داشتم و صحبت های دکتر ظریف با وی پیگیری شد. سازمان ملل در دو سطح مشغول موضوع کرونا و ایران است؛ یکی در سطح میدانی که سازمان بهداشت جهانی، یونیسف و هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در ایران ارتباط نزدیکی با تهران دارند و همانطوری که با کشورهای دیگر متاثر از کرونا ارتباط دارند با ما هم تماس دارند تا به بهترین شکل با این ویروس مبارزه کنند.

تخت روانچی با تاکید بر اینکه ایران از نظر پزشکی و تجهیزات مربوطه در سطح خوبی است، یادآور شد: البته تحریم های ظالمانه ای که علیه مردم ایران اعمال شد، باعث شده است نتوانیم از ظرفیت هایی که داریم به بهترین شکل استفاده کنیم. این موضوعی است که با دبیرکل صحبت کرده ایم و خواسته ایم که به عنوان یک وظیفه بین المللی موضوع رفع تحریم های ظالمانه را در دستور کار قرار دهد و همانطوری که در جریان هستید در موضع گیری اخیر بر رفع تحریم ها تاکید داشت تا کشورها بتواند با این ویروس، بهتر مبارزه کنند. دبیرکل سازمان ملل متحد با مقامات آمریکایی هم تماس هایی داشته است و امیدواریم به نتیجه برسد تا این مانع را بتوانیم از پیش پای خود برداریم. مبارزه با کرونا نیازمند اقدام منسجم بین المللی است.

کننده ایران در سازمان ملل در گفتگو با وبلاگ سایه درباره اینکه چه اقداماتی توسط کشورها در سازمان ملل برای مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا در جریان است، گفت: کرونا، منحصر به یک کشور نیست و تقریبا تمام جهان درگیر آن هستند. سازمان بهداشت جهانی هم خاطرنشان کرد که یک ویروس همه گیر است. بنابر این لازم است در سطح بین المللی اقدام هماهنگ و منسجمی صورت گیرد تا این ویروس ریشه کن شود، به همین دلیل گفتیم که تحریم های ایران تمام بشریت را مورد حمله قرار می دهد.

تخت روانچی افزود: وقتی به ناحق، ناعادلانه و ظالمانه اجازه ندهند از ظرفیت های یک کشور استفاده شود، تنها یک یا دو کشور ضربه نمی بینند بلکه همه جامعه بین المللی از این اقدام متضرر می شوند. این موضوع در سطح سازمان ملل هم بیشتر مطرح می شود و کشورها به این هم توجه دارند که تحریم های یکجانبه از اقدامات بهینه کشورها برای مبارزه کرونا جلوگیری می کند. اخیرا هشت کشور طی نامه ای به دبیرکل تاکید کردند این تحریم ها باید برداشته شود؛ چون هم غیرقانونی و خلاف مقررات بین المللی است و هم در این شرایط که نیازمند یک اقدام هماهنگ بین المللی است، تحریم ها از اینکه به نحو احسن با این ویروس و این پدیده مبارزه شود، جلوگیری می کنند.

کننده دائم ایران در سازمان ملل متحد تاکید کرد: علاوه بر این هشت کشور، کشورهای دیگری هم هستند که با این مجموعه از کشورها هم فکر هستند و روز به روز تعداد کسانی که خواهان لغو تحریم های یکجانبه هستند، بیشتر می شود.

تخت روانچی با بیان اینکه در شورای امنیت هم چگونگی برخورد با این پدیده مطرح است، گفت: البته شورای امنیت مکانیزم خاص خود را دارد و قدرت هایی هستند که از اینکه شاید شورای امنیت بتواند به وظیفه اصلی خود بپردازد، جلوگیری کنند. اما در جای جای سازمان ملل موضوع کرونا و چکونگی برخورد با این موضوع بین المللی برقرار است و کشورها همفکری می کنند که به چه نحوی می توانند بهتر با این ویروس مبارزه کنند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "تخت روانچی:سازمان ملل در دو سطح مشغول موضوع کرونا و ایران است، همه کشورها متضرر می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخت روانچی:سازمان ملل در دو سطح مشغول موضوع کرونا و ایران است، همه کشورها متضرر می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید