بوریس جانسون در یک قدمی برای جایگزینی ترزا می

به گزارش وبلاگ سایه، بر اساس یک نظرسنجی اعضای حزب محافظه کار انگلیس برای جایگزینی بوریس جانسون به جای ترزا می به عنوان نخست وزیر ابراز تمایل کردند.

بوریس جانسون در یک قدمی برای جایگزینی ترزا می

به گزارش ، به نقل از رویترز، بر اساس یک نظرسنجی اعضای حزب محافظه کار انگلیس برای جایگزینی بوریس جانسون به جای ترزا می ابراز تمایل کردند.

بر اساس نظرسنجی انجام شده از سوی موسسه بین المللی یوگاو (YouGov)، که روز آدینه در روزنامه تایمز منتشر شد، بوریس جانسون، از جمله چهره های سرشناس هوادار خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برکسیت)، فرد مورد علاقه اعضای حزب محافظه کار این کشور برای تصدی پست نخست وزیری انگلیس و جایگزین شدن وی به جای ترزا می است.

این نظرسنجی نشان می دهد شهردار سابق لندن و وزیر مستعفی امور خارجه انگلیس، نامزد مورد نظر 39 درصد افرادی است که مورد سئوال قرار گرفته اند.

وی به طور چشمگیری نسبت به دومینیک راب، وزیر پیشین برگزیت پیشتاز است که در این نظرسنجی تنها 13 درصد را کسب نموده است.

سایر کاندیدا های مورد پرسش قرار گرفته توسط موسسه یوگاو، کمتر از 10 درصد در این نظرسنجی را به دست آورده اند.

شخصیت های دیگر، مانند روری استوارت وزیر توسعه بین المللی انگلیس، استر مکوئی وزیر سابق امور کار و بازنشستگی، نیز نامزدی خود را اعلام نموده اند.

آندرا لیدسوم وزیر روابط پارلمانی انگلیس نیز گفته است درباره حضورش در این انتخابات فکر می نماید. در میان سایر نامزد های احتمالی، مایکل گوو وزیر محیط زیست، ساجد جاوید وزیر کشور و جرمی هانت وزیر امور خارجه نیز وجود دارند.

چنانچه یک دوئل بین جانسون-راب به وقوع بپیوندد، وزیر پیشین امور خارجه انگلیس با 59 درصد آرا در مقابل 41 درصد، پیروز این نبرد تلقی می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بوریس جانسون در یک قدمی برای جایگزینی ترزا می" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوریس جانسون در یک قدمی برای جایگزینی ترزا می"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید