بنزین و سبد حمایت معیشتی دولت؛ سوژه جدید کلاهبرداران مجازی

به گزارش وبلاگ سایه، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: دریافت سهمیه سوخت و طرح حمایت معیشتی از خانواده ها سوژه جدید برای کلاهبرداری افراد سودجو است.

بنزین و سبد حمایت معیشتی دولت؛ سوژه جدید کلاهبرداران مجازی

به گزارش وبلاگ سایه به نقل از فارس، سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در خصوص موضوعات داغ جامعه از جمله افزایش قیمت بنزین و اعلام طرح حمایت معیشتی دولت از خانواده ها و کمین کلاهبرداران، اظهار کرد: کلاهبرداران و سودجویان همواره اخبار جامعه را رصد می کنند و با توجه به موضوعات داغ و روز جامعه، فعالیت های خود را مبنی بر کلاهبرداری و سوءاستفاده از ناآگاهی افراد انجام می دهند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با بیان این مطلب که 65 درصد جرائم فضای سایبری را جرائم مالی به خود اختصاص داده است، شرح داد: فیشینگ و برداشت غیرمجاز از حساب های مالی از جمله بیشترین روش سودجویی کلاهبرداران است.

  • چطور با حملات فیشینگ مقابله کنیم؟

سرهنگ پاشایی به مانیتورینگ قوی کلاهبرداران از فضای رسانه ای جامعه پرداخت و گفت : با توجه به پرداخت سهمیه سوخت و طرح حمایت معیشتی از خانواده ها، سودجویان به این سمت متمرکز شده و اقدام به فرستادن پیامک هایی به منظور ثبت نام در این دو طرح کرده اند؛ در صورتی که دولت اعلام کرده است شماره حساب افراد را دارد و نیاز به ثبت نام نیست.

وی با تاکید بر این مطلب که هموطنان همواره باید اخبار را از رسانه های معتبر و سازمان های مرتبط با موضوعات فوق پیگیر باشند، شرح داد: سودجویان در پیامکی که به افراد می فرستند طی لینکی از آن ها درخواست می کنند وارد صفحه مربوطه شوند و به منظور ثبت نام مقداری وجه را پرداخت کنند؛ اگرچه این مبلغ ناچیز و به مقدار هزار، دو هزار یا پنج هزار تومان است، باعث می شود کلاهبرداران به اطلاعات حساب مالی افراد دست پیدا کنند و حساب افراد را به سرقت برند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید مجدد بر این که دولت برای ثبت نام پولی دریافت نمی کند، از مردم خواست هنگام ثبت نام در هر طرحی که از آن ها پول درخواست کرده شک کنند و بدانند حتماً کلاهبرداری در کار است.

سرهنگ پاشایی درباره الزام طرح رمز یک بار مصرف که از سوی بانک ها انجام می شود، گفت: برای کوتاه کردن دست کلاهبرداران از سرقت حساب های مالی، طرح رمز یک بار مصرف در حال راه اندازی از سوی بانک هاست؛ برخی بانک ها شروع کرده اند و برخی دیگر در حال راه اندازی زیرساخت ها هستند.

منبع: همشهری آنلاین

به "بنزین و سبد حمایت معیشتی دولت؛ سوژه جدید کلاهبرداران مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنزین و سبد حمایت معیشتی دولت؛ سوژه جدید کلاهبرداران مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید