ایجاد جهت ویژه تردد موتورسواران در تونل امیرکبیر

به گزارش وبلاگ سایه، شهردار منطقه 12 از ایجاد راستا ویژه تردد موتورسواران در تونل امیرکبیر واقع در این منطقه اطلاع داد و گفت: این راستا از اولین راستا های ویژه تردد موتورسیکلت در شهر تهران به شمار می رود.

ایجاد جهت ویژه تردد موتورسواران در تونل امیرکبیر

به گزارش ایسنا امیر یزدی گفت: تردد موتورسیکلت ها در منطقه ها مرکزی شهر که دارای طرح ترافیک است، افزایش چشمگیری پیدا می نماید و به همین علت توجه به حفظ ایمنی و جلوگیری از حوادث ناشی از تصادف موتورسواران با استفاده از راهکار های ترافیکی از اهمیت به سزایی برخوردار است.

وی با اشاره تردد موتورسیکلت ها در تونل امیرکبیر شرح داد: در سه راه امین حضور دو دهانه تونل وجود دارد که حرکت وسایل نقلیه از تونل جنوبی آن به سمت خیابان 17 شهریور و از تونل شمالی به سمت بزرگراه امام علی (علیه السلام) شمال صورت می گیرد.

امیر یزدی ادامه داد: متأسفانه موتور ها به علت تقاضایی که از خیابان 17 شهریور به سمت بازار تهران وجود دارد، از تونل جنوبی، حرکت خلاف انجام می دادند و به صورت خلاف جهت حرکت از خیابان 17 شهریور وارد تونل جنوبی می شدند یعنی در تونل جنوبی که جهت حرکت، غرب به شرق است، موتور ها از شرق به غرب وارد این تونل می شدند تا بتوانند به خیابان امین حضور دسترسی پیدا نمایند.

شهردار منطقه 12 ضمن بیان این مطلب که این اتفاق سبب روی دادن حوادث تلخی نظیر تصادفات منجر به فوت در این تونل می شد، اضافه کرد: برای نمونه در دی ماه امسال بر اثر حرکت خلاف موتورسیکلت ها، متأسفانه دو مورد از این نوع تصادفات در این تونل به وقوع پیوست.

وی گفت: ازاین رو طی بازدید هایی که با حضور مدیرکل ایمنی و مهندسی ترافیک و نماینده پلیس راهور منطقه از این تونل داشتیم، مقرر شد راهکاری برای حل این مشکل درنظر گرفته گردد سپس رمپی که در تونل شمالی از خیابان 17 شهریور به سمت سه راه امین حضور مسدود بود، از سمت خیابان 17 شهریور بازگشایی و جهتی به عرض دو متر برای تردد موتورسواران در آن پیش بینی شد.

او ادامه داد: این جهت از خیابان 17 شهریور به سمت سه راه امین حضور در حدود یک کیلومتر، جداسازی و ایمن سازی شد و به عنوان جهتی ایمن که مختص موتورسواران است، به بهره برداری رسید بنابراین موتورسوارانی که از خیابان 17 شهریور قصد دسترسی به سه راه امین حضور را دارند و قبلاً از تونل جنوبی به صورت خلاف جهت استفاده می کردند، اکنون می توانند از تونل شمالی از جهت ویژه تردد موتورسواران که در آنجا تعبیه شده به صورت ایمن استفاده نمایند.

به گزارش سایت شهر به گفته یزدی، این جهت جزو اولین جهت های ویژه موتورسیکلت در شهر تهران است که دو روز پیش اجرای آن به انتها رسیده و ایمن سازی های آن هم اجرا شده است و هم اکنون موتوسواران از آن استفاده می نمایند.

منبع: فرارو

به "ایجاد جهت ویژه تردد موتورسواران در تونل امیرکبیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد جهت ویژه تردد موتورسواران در تونل امیرکبیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید