انجام بیش از 13 میلیون مکالمه به وسیله رومینگ ملی

به گزارش وبلاگ سایه، اجرای رومینگ ملی یعنی درصورت نبود آنتن یک اپراتور در منطقه ای، بتوان از آنتن اپراتور دیگر استفاده کرد؛ بر همین اساس در سه ماهه سوم امسال نزدیک به 14 میلیون مکالمه به وسیله رومینگ ملی انجام شده است.

انجام بیش از 13 میلیون مکالمه به وسیله رومینگ ملی

به گزارش خبرگزاری مالی ایران ، رومینگ ملی نخستین بار در خردادماه 1393 بین اپراتور رایتل، همراه اول و ایرانسل برقرار شد. اجرای طرح رومینگ ملی با این هدف انجام شد که چنانچه در منطقه ای، سیم کارت مشترکان آنتن نداشت، آن ها بتوانند از آنتن اپراتورهای دیگر که در آن منطقه پوشش دارند، استفاده نمایند.

سال گذشته بود که از سوی محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام شد رومینگ ملی بین اپراتورهای تلفن همراه اجرایی شده و در حالی که این طرح قبلاً مصوب شده و به صورت فراگیر تنها بین همراه اول و رایتل برقرار شده بود، از آذرماه سال گذشته، بین هر سه اپراتور تلفن همراه و دو اپراتور روستایی به صورت فراگیر به اجرا درآمد.

آخرین آمار منتشرشده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره مکالمات به وسیله رومینگ ملی، حاکی از آن است که در مجموع 13 میلیون و 783 هزار مکالمه به وسیله رومینگ ملی بین اپراتورهای مختلف تلفن همراه انجام شده است.

منبع: اقتصاد ایران

به "انجام بیش از 13 میلیون مکالمه به وسیله رومینگ ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام بیش از 13 میلیون مکالمه به وسیله رومینگ ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید