ادعای آمریکا در خصوص ورود به مذاکرات مستقیم با انصارالله یمن

به گزارش وبلاگ سایه، مقام های آمریکایی مدعی شدند، این کشور با هدف انتها دادن به بحران یمن مذاکراتی را با انصارالله آغاز کرده است.

ادعای آمریکا در خصوص ورود به مذاکرات مستقیم با انصارالله یمن

به گزارش وبلاگ سایه، دیوید شنکر، مدیر کل وزارت خارجه آمریکا در امور شرق نزدیک، در جمع وبلاگ سایه گفت که دولت کشورش به شکل ویژه بر روی انتها دادن به جنگ در یمن متمرکز شده است.

او که در حال بازدید از پایگاه هوایی الخرج در نزدیکی ریاض (پایتخت عربستان) بود، گفت: واشنگتن در مذاکرات با حوثی ها در تلاش است تا به یک راه حل مورد قبول برای هر دو طرف دست یابد.

شنکر اطلاعات بیشتری در خصوص این ادعای خود مطرح نکرد.

با این حال به رغم این ادعای مقامهای آمریکایی، حمید عاصم، از مقام ها و مذاکره کنندگان ارشد انصارالله در مصاحبه ای با خبرگزاری فرانسه وقوع چنین مذاکراتی را رد یا تایید نکرد.

پیشتر در پی اوج دریافت بحران جنگ یمن، دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در سال 2015 مذاکرات کوتاهی با حوثی ها انجام داد.

در آن زمان آمریکایی ها در تلاش بودند تا حوثی ها را راضی کنند تا در مذاکرات صلح ژنو که به ابتکار سازمان ملل برگزار می شد، شرکت کنند.

اما مذاکرات ژنو به نتیجه ای نرسید و با اوج دریافت تجاوزگری ها علیه یمن، میلیون ها نفر از شهروندان این کشور با قحطی روبه رو شدند.

در سال 2018 میلادی در حالی که به نظر می رسید جنگ یمن با بن بست روبه رو شده است، قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد ولیعهد عربستان موجب شد تا سیاست های این کشور، به ویژه عملکرد عربستان در یمن در محافل غربی زیر سئوال برود.

از آن زمان کنگره آمریکا دوبار تلاش کرده است تا هرگونه حمایت نظامی واشنگتن از عربستان را در جنگ یمن محدود کند.

به گزارش بی.بی.سی، همچنین در لندن نیز انتقادهای بسیاری از فروش های تسلیحاتی دولت این کشور به عربستان مطرح شده است. بر اساس قوانین داخلی بریتانیا، دولت این کشور اجازه ندارد تسلیحات را به کسانی بفروشد که از این تجهیزات در نقض قوانین بین المللی استفاده می کنند.

فعالین ضد جنگ در انگلیس می گویند عربستان و متحدینش در جنگ یمن به شکل حساب شده و سیستماتیک غیرنظامیان - از جمله بچه ها - را بمباران می کنند و از تسلیحات انگلیسی برای نقض حقوق بشر بهره برده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ادعای آمریکا در خصوص ورود به مذاکرات مستقیم با انصارالله یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای آمریکا در خصوص ورود به مذاکرات مستقیم با انصارالله یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید