اختصاص قطعه 305 بهشت زهرا(س) به اهداءکنندگان عضو

به گزارش وبلاگ سایه، رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت گفت: به منظور ترویج فرهنگ اهداء عضو به هر اهداء کننده عضو یک آرامگاه در قطعه 305 بهشت زهرا(س) اهدا می گردد.

اختصاص قطعه 305 بهشت زهرا(س) به اهداءکنندگان عضو

به گزارش وبلاگ سایه، دکتر مهدی شادنوش، رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در حاشیه مراسم رونمایی از تندیس اهدای عضو در بهشت زهرا(س) گفت: به منظور ترویج فرهنگ اهدا عضو به هر اهدا نماینده عضو یک آرامگاه در قطعه 305 بهشت زهرا(س) اهدا می گردد. همچنین به یک نفر از خانواده درجه یک ایشان هم در همان نزدیکی آرامگاهی تعلق می گیرد.

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در ادامه تاکید نمود: در همکاری با شهرداری شهرستان ها نیز با تخصیص بوستان هایی تحت عنوان بوستان نفس و قطعاتی در آرامگاه های سراسر کشور با عنوان آرامگاه اهدانمایندگان زندگی کوشش داریم که فرهنگ اهدا عضو را به عنوان یک فرهنگ ایثار در کشور ترویج بدهیم.

دکتر شادنوش گفت: در حال حاضر 8600 نفر در نوبت پیوند کلیه هستند و در مجموع برای اعضای مختلف بدن حدود 25 هزار نفر در لیست انتظار قرار دارند که بسیاری از آنها تنها راه ادامه حیاتشان پیوند است.

وی ادامه داد: در سال 96 که بالاترین اهدا عضو را طی چند سال اخیر داشتیم تنها 926 نفر اعضای خود را اهدا کردند که در برابر حدود چهار هزار مرگ مغزی در کشور که امکان اهدا عضو داشتند تنها 25 درصد به حساب می آیند. این در حالی است که یک فرد می تواند هشت عضو را اهدا کند و اگر هر کدام از این افراد تنها سه عضو اهدا نمایند مطمئنا لیست انتظار از میان برداشته خواهد شد.

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت با اشاره به اینکه برای اهدا عضو نیازمند ترویج فرهنگ بیش از پیش آن هستیم تاکید نمود: باید اطلاع رسانی گردد کسی که دچار مرگ مغزی می گردد تحت هیچ شرایطی امکان بازگشت به حیات را نخواهد داشت و تنها ساعات محدودی را برای تصمیم گیری در مورد اهداء زمان دارند.

لازم به ذکر است؛ قطعه 305 بهشت زهرا(س) به عنوان قطعه جدید اهداء نمایندگان عضو در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اختصاص قطعه 305 بهشت زهرا(س) به اهداءکنندگان عضو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص قطعه 305 بهشت زهرا(س) به اهداءکنندگان عضو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید