احتمال ابتلای مجدد بهبودیافتگان کرونا در این دوره وجود ندارد

به گزارش وبلاگ سایه، ایسنا/ مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در رابطه با احتمال ابتلای مجدد بهبودیافتگان بیماری کووید 19، گفت: بر اساس شواهد موجود اگر کسی مبتلا شده و بهبود یافته است، در این دوره دیگر مبتلا نخواهد شد.

احتمال ابتلای مجدد بهبودیافتگان کرونا در این دوره وجود ندارد

دکتر پیغام طبرسی در رابطه با احتمال ابتلای مجدد بهبودیافتگان کووید 19، اظهار کرد: از آنجاکه بیماری جدید است، با قطعیت نمی توان درباره آن اظهارنظر کرد، با این حال در حال حاضر و با توجه به شواهد موجود امکان ابتلای مجدد بهبودیافتگان وجود ندارد و مطالب مطرح شده تحت عنوان عود و عفونت مجدد در کشورهای آسیایی، ادامه همان عفونت اولیه و در نتیجه منفی نشدن تست افراد بهبودیافته بوده است.

وی ادامه داد: بنابراین اگر کسی مبتلا شده و بهبود یافته است، در این دوره دیگر مبتلا نخواهد شد، ولی اگر بیماری از بین نرفته و در دوره بعدی مجددا در مهر و آبان بروز کند، در صورت جهش و تغییر رفتار ویروس احتمال ابتلای مجدد بهبود یافتگان به نوع جهش یافته ویروس، وجود دارد.

به گفته این متخصص بیماری های عفونی، در دوره بعد مجددا با آنالیز رفتار ویروس و میزان آنتی بادی باقی مانده در بدن افراد بهبود یافته، می توان به این سوال یعنی احتمال ابتلای مجددا بهبودیافتگان پاسخ داد. البته در صورت جهش ویروس و پایین بودن میزان آنتی بادی باقی مانده، بهبودیافتگان مجددا در معرض خطر قرار می گیرند.

رئیس مرکز تحقیقات سل بالینی و اپیدمیولوژی بیمارستان مسیح دانشوری همچنین در رابطه با نوع ماسک موثر در برابر انتقال ویروس، اظهار کرد: استفاده از ماسک یکی از موثرترین روش ها برای پیشگیری از انتقال ویروس است، چراکه انتقال به وسیله قطرات تنفسی در حین صحبت، عطسه و سرفه اصلی ترین راه انتقال کووید 19 بوده ولی در این میان نوع ماسک استفاده شده نیز اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه حتی ماسک های پارچه ای و خانگی نیز تایید شده است، گفت: نکته مهم این است که افراد بیمار و یا دارای علایم بیماری و تنفسی نباید به هیچ عنوان از ماسک های فیلتردار استفاده نمایند، چراکه ماسک های فیلتردار به خاطر وجور فیلتر، بازدم را با شدت به بیرون پس می زنند و همین مساله منجر به پخش شدن بیشتر ویروس شده و اطرافیان را در معرض خطر قرار می دهد، بنابراین افراد دارای علامت باید از ماسک ساده جراحی استفاده نمایند.

منبع: همگردی

به "احتمال ابتلای مجدد بهبودیافتگان کرونا در این دوره وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال ابتلای مجدد بهبودیافتگان کرونا در این دوره وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید